Styl Życia: What is fashion?

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

Karol Irzykowski powiedział kiedyś : Moda jest zbiorowym plagiatem, przy którym nie ma poszkodowanego. Kilka lat temu również polska telewizja uległa splendorowi Fashion – programy o modzie, stylu i modelingu mnożą się jak grzyby po deszczu.

Polacy rzeczywiście zaczęli zwracać większą uwagę na swój design, właściwie już przejęliśmy auto sprzedaż własnego wizerunku, by chociaż w tej kwestii dorównać zachodowi. Ramówki największych molochów telewizyjnych oferują nam coraz więcej programów poruszających temat ubioru : Top model ( z uroczą Joanna Krupą), Project Runway ( szansa dla młodych projektantów), Lekcja stylu ( Jolanta Kwaśniewska (odpowiadająca na pytanie „jak być damą dziś?” ), Gwiazdy na dywaniku ( gwiazdy o gwiazdach- uszczypliwie, z zawiścią, byle bez treści) oraz wiele innych, głównie bazujących na amerykańskich odpowiednikach jak np. Trinny i Susannah.

To wszystko sprzedaje się nadzwyczaj dobrze, sukces tych programów zaowocował powstaniem 2 stacji ( TVN Style i Polsat Cafe), w których moda jest dominującym tematem. Jednak czy tak naprawdę Polacy zmienili swój stosunek do ubioru czy zwyczajnie ulegli modzie na modę?

Marta Niewczas

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry