Tanie linie lotnicze… drożeją!

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, MOTORYZACJA, POLSKA, WIADOMOŚCI

Mamy złą wiadomość dla amatorów podniebnych wojaży. Linie lotnicze Ryanair, które uchodzą za jedne z najbardziej przyjaznych cenowo, od roku 2012 zaczną pobierać wyższe opłaty za bagaż.

fot. airbus


Za każdą sztukę bagażu firma ma zamiar inkasować o 10 funtów więcej niż dotychczas. Zatem zamiast 15 funtów, już wkrótce zapłacimy 25.

Opłaty te będą co prawda dotyczyć jedynie sezonu turystycznego, jednak oznacza to, iż wakacje dla czteroosobowej rodziny zdrożeją w ten sposób o niemal 200 funtów.

Do tego dochodzą ostre limity jakie zawsze obowiązywały klientów Ryanair’a – waga bagażu bowiem nie może przekroczyć 15 kilogramów. Dla porównania EasyJet dopuszcza ciężkość naszych waliz do 20 kilogramów, British Airaways 23 kilogramów, a Wizzair pozwala zabrać ze sobą aż 40 kilogramów bagażu!

Nie zapominajmy również o pakunkach podręcznych – RyanAir ustanowił limit 10 kilogramów, co nierzadko bywa niewystarczające. I chociaż linia sprzedaje bilety na ogół w okolicach 35 funtów, to i tak osobno dolicza lokalne podatki na lotniskach, opłatę manipulacyjną, premię za skorzystanie z karty kredytowej oraz za rezerwację miejsca w „kolejce bez kolejki” przy wsiadaniu na pokład.

Najbliższe miesiące pokażą czy zmiany jakie wprowadził RyanAir były właściwym posunięciem.

Olga Pisklewicz

Źródło: Strony Linii Lotniczych/Wp.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry