Klubowe Mistrzostwa Świata

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Klubowe Mistrzostwa Świata mimo, że mają bardzo zachęcającą nazwę nie cieszą się zbytnią renomą wśród kibiców w Europie. Nie zmienia to jednak faktu, że przynajmniej część z nich będzie chciała je obejrzeć. W tym roku zapowiadają się one wyjątkowo ciekawie. Kibice w Europie po raz pierwszy będą mogli się bowiem przekonać jak naprawdę utalentowany jest Neymar. Będą mogli zobaczyć czy słowa, które wypowiada o nim Pele są prawdziwe. Santos, w którym gra młody Brazylijczyk jest jednym z faworytów turnieju.

stock.xchng


Poza mistrzem Copa Libertadores mówi się głównie o Barcelonie. To właśnie Katalończycy są murowanym kandydatem do zwycięstwa w rozgrywkach. Każdy wynik poza ich zwycięstwem będzie sensacją. Duma Katalonii jest dodatkowo wzmocniona psychicznie po zwycięstwie w sobotnim El Clasico z Realem Madryt. Prawdopodobnie to właśnie te dwie ekipy czyli Santos i FC Barcelona zagrają w finale rozgrywek. Będziemy więc świadkiem pojedynku Leo Messiego i wspomnianego Neymara. Jakie drużyny poza mistrzami Ameryki Południowej i Europy zagrają turnieju?

Azję reprezentują Kashiwa Reysol(gospodarzem jest bowiem Japonia), a także Al-Sadd. W tym drugim klubie występują znani z boisk europejskich Kader Keita i Mamadou Niang. Wydaje się jednak, że Katarczycy nie mają większych szans w starciu z Barceloną, podobnie jak Japończycy z Santosem. Stawkę zespołów uzupełniają CF Monterrey z Meksyku i tunezyjski Esperance Sportive de Tunis.

Wydaje się, że sprawa zwycięstwa i zdobycia tytułu Klubowego Mistrza Świata rozegra się pomiędzy Santosem i Barceloną. Piłka nożna to jednak piękna dyscyplina bo lubi zaskakiwać. Te nieco egzotyczne drużyny mogą bowiem napsuć krwi faworytom, którzy mogą ich przecież zlekceważyć. Osobiście po cichu kibicuję katarskiemu Al-Sadd, ale jednak uważam, że zwycięży Barcelona.

Michał Buczek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry