Oscary 2012: zmiana zasad nominacji

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA, ŚWIAT, WYDARZENIA KULTURALNE

Amerykańska Akademia Filmowa na podstawie doświadczeń ze zeszłych lat przyznała, iż stała liczba nominowanych filmów w najważniejszej kategorii jest niesprawiedliwa. Z tego powodu od roku bieżącego ilość dzieł nominowanych w za „Najlepszy Film” ma być zmienna, w zależności od tego, jak owocny był dany rok.

Photo credit: Greg Harbaugh / ©A.M.P.A.S


Swą decyzję uzasadniają faktem, iż jest to niesprawiedliwe dla kinematografii, gdy w danym roku spośród tak wielu wartościowych produkcji Akademia ma prawo wybrać tylko 8. Wreszcie AAF zaczęła wyciągać wnioski, miejmy nadzieję, że nie tylko w tej kwestii. Gala nominacji do Oskarów 2012, odbędzie się 24 stycznia 2012 roku, gala natomiast odbędzie się 26 lutego.

To największe święto kina poprowadzi weteran oscarowej konfenansjery – Billy Crystal. Organizatorzy stwierdzili, iż nowa formuła stosowana po 2004 roku ( ostatnia gala prowadzona przez Crystala) nie sprawdziła się, co skutkowało coroczną zmianą gospodarza.

Będzie to już dziewiąta gala w dorobku komika, którą przyjdzie mu prowadzić. Myślę, że jest to dobra wiadomość dla wszystkich oscaromaniaków, którzy najciekawsze ceremonie kojarzą właśnie z Billym Crystalem.

Marta Niewczas

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry