Śląsk przezimuje w fotelu lidera

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Zespół WKS Śląsk Wrocław został mistrzem jesieni. Także po rozegraniu 2 kolejek z rundy wiosennej Wrocławianie otwierają tabelę. W ostatniej tegorocznej kolejce zawodnicy z Wrocławia grali na wyjeździe z ŁKSem Łódź. Jednak jeszcze przed wyjściem na boisko mieli zagwarantowaną pozycję lidera przed przerwą zimową. Wszystko za sprawą nieoczekiwanej wpadki Legii Warszawa. Zawodnicy Wojskowych co prawda nie przegrali, ale bezbramkowy remis z przedostatnią w tabeli Cracovią także nie przynosi im chluby.

Zresztą w 17 kolejce swoje problemy miał także Śląsk. Broniący się przed spadkiem zespół z Łodzi nie zamierzał łatwo polec na własnym boisku. Co więcej w 10 minucie objęli nawet prowadzenie po bramce Antoniego Łukasiewicza, który poprzednio reprezentował barwy…Śląska. Łodzianie sprawiali w tym meczu bardzo dobre wrażenie, nie było widać, która drużyna jest liderem tabeli, a która tuła się w jej dolnych rejonach.

Śląsk w końcówce pokazał jednak klasę. W ostatnim kwadransie Przemysław Kaźmierczak i Marek Wasiluk zapewnili im bowiem tak cenne zwycięstwo. Na kociec roku WKS ma więc 4 punkty przewagi nad drugą w tabeli Legią Warszawa.

To właśnie w takim meczu i na boiskach takich drużyn jak ŁKS zapadają rozstrzygnięcia w walce o tytuł. Wydaje się, że Wrocławianie mają niepowtarzalną szansę wywalczenia Mistrzostwa Polski, co byłoby wisienką na torie bogatej kariery trenerskiej Oresta Lenczyka.

Michał Buczek

Źródło: Ekstraklasa/Eurosport

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry