Tauron Basket Liga: Czwarta porażka Turowa w rozgrywkach

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT

PGE Turów Zgorzelec dość niespodziewanie uległ na własnym parkiecie drużynie PBG Basketu Poznań 74:75. Mecz z ekipą z wielkopolski miał być dla Zgorzelczan szybki, łatwy i przyjemny. W końcu Poznaniacy zajmują dopiero 10 miejsce w tabeli. Jak się jednak okazało rzeczywistość po raz kolejny zweryfikował parkiet.

Już od samego początku drużyna PGB grała zdecydowanie lepiej od Turowa, przewyższając wicemistrzów Polski praktycznie w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Zawodnicy ze Zgorzelca byli bezradni a w połowie trzeciej kwarty Poznaniacy mieli już 18 punktową przewagę. W tym momencie spotkania kilkoma udanymi akcjami popisał się Ronald Moore. Amerykański rozgrywający swoją dobrą grą jakby obudził kolegów, którzy podobnie jak w meczu z Albą rzucili się do odrabiania strat. Jak się okazało pościg był skuteczny a na trzy minuty przed końcem spotkania Zgorzelczanie doprowadzili do remisu.

Ostatnie minuty meczu to przede wszystkim faule taktyczne i rzuty wolne. Niestety to zawodnicy Turowa mieli w nich niższą skuteczność. W ostatniej sekundzie Ronald Moore trafił jeszcze za trzy punkty, jednak to Poznaniacy cieszyli się ze zwycięstwa jednym oczkiem.
Turów po 15 kolejce TBL stracił fotel lidera rozgrywek na rzecz zespołu Energii Czarnych Słupsk.

PGE Turów Zgorzelec – PBG Basket Poznań 74:75 (13:21, 18:19, 18:20, 25:15)