Czarna lista Hollywood

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, ROZRYWKA, ŚWIAT

Kiedy w latach 40-tych ubiegłego wieku ogłoszono nazwiska scenarzystów, reżyserów, aktorów, producentów i innych ludzi związanych z show-biznesem, którzy znaleźli się na Czarnej Liście Hollywood, nie wróżyło to nic dobrego. Lista opiewająca na całkiem pokaźną ilość skazanych na rządowe potępienie artystów, którzy w choćby w znikomym stopniu powiązani byli z komunizmem, była symbolem niechlubnego Polowania na czarownice.

stock.xchng


W chwili obecnej definicja tego „zjawiska” uległa znacznej zmianie, gdyż dotyczy najlepszych niezrealizowanych do tej pory scenariuszy krążących po Hollywood. Ogłaszana rok rocznie w grudniu, formułowana jest na podstawie ankiety rozsyłanej do ponad 250 filmowych decydentów, z których każdy proszony jest o zaprezentowanie zestawienia 10 najciekawszych tekstów 2011 roku. Na tegorocznej liście znalazły się m.in. :

•The Imitation Game ( Warner Brothers)
Historia brytyjskiego kryptografa, który zasłynął podczas II wojny światowej złamaniem kodu niemieckiej maszyny szyfrującej, znanej pod nazwą Enigma

•Current War ( autor: Aron Eli Coleite)
Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia rywalizacji Edisona i Westinghouse’a w pracach nad globalną elektrycznością.

Marta Niewczas

Źródła :
1.Filmweb
2.Historia Kina Amerykańskiego

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry