Piłka Nożna: Lech szuka oszczędności

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Szalejący w Europie kryzys gospodarczy dotyka także kluby w Polskiej lidze. Jako pierwszy swoje fundusze próbuje ratować Lech Poznań.
Brak występów w dobrze opłacanych rozgrywkach europejskich pucharów, a także słabsza forma przekładająca się na niższą sprzedaż biletów zmuszają władze Kolejorza do szukania oszczędności. Postanowili zatem, że pozbędą się z klubu Manuela Arboledy.

stock.xchng


Pogłoski te są tym dziwniejsze, że ledwo rok temu „Maniek” przedłużył kontrakt z ekipą z Poznaniakami. Zgodnie z tą umową zarabia około 420 tys. euro rocznie. Wydaje się, że to właśnie tak wysoki kontrakt jest przyczyną dla której Lech chce zrezygnować z Kolumbijczyka. Jeśli okaże się to prawdą i Arboleda odejdzie z Bułgarskiej oznaczać to będzie, że do odstrzału będzie już 3 zawodników Kolejorza. Do Vojo Ubiparipa( nie przebił się do składu, mimo szumnych zapowiedzi), a także Semira Stilica (już chyba nie ma motywacji do grania w Lechu) dołączyć ma Arboleda.

Środkowy obrońca prawdopodobnie odejdzie z ligi polskiej gdyż prawdopodobnie żaden klub nie będzie chciał mu zaoferować takiego kontraktu. Zasili pewnie jeden z klubów cypryjskich lub tureckich. W takiej sytuacji pozostaje się tylko cieszyć, że Arboleda nie dostał dotychczas obywatelstwa polskiego i nie otrzymał powołania do reprezentacji Polski. Mógłby tylko wykorzystać je w celu negocjacji lepszej umowy jako obywatel Unii Europejskiej.

Z perspektywy kibica Lecha należy mieć nadzieję, że władze klubu wiedzą co robią. Zapewniają bowiem o mistrzowskich aspiracjach, a takie osłabianie klubu na pewno nie pomoże w osiągnięciu tego celu. Zarząd klubu musi jednak dołożyć wszelkich starań aby drużyny nie opuścił Artjom Rudniev gdyż bez niego Lech nie jest w stanie zdobywać bramek, a bez tego nie ma możliwości zdobycia Mistrzostwa Polski.

Michał Buczek

Źródło: Eurosport

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry