Złote gody Daniela Olbrychskiego

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, FILM, GWIAZDY, POLSKA, ROZRYWKA

Co prawda swój jubileusz świętować będzie dopiero 13 grudnia, ale benefis 50-lecia pracy artystycznej Daniela Olbrychskiego odbył się 10 grudnia. Uroczystość połączona została z premierą najnowszego spektaklu z udziałem aktora „Po drodze do Madison”.

stock.xchng


Zaczynał od studia poetyckiego, potem rozkochał w sobie publiczność jako Kmicic w „Potopie”, po drodze były jeszcze „Ziemia Obiecana” i „Panny z Wilka”. Daniel Olbrychski debiutował w 1961 roku, ale pierwszą poważną rolę zagrał w filmie Andrzeja Wajdy „Popioły”, choć był dopiero na pierwszym roku studiów.

Zapewne nie zdawał sobie wtedy sprawy, że stanie się jednym z najlepszych i najpopularniejszych polskich aktorów. Na swoim koncie ma ponad sto ról w filmach i to nie tylko polskich. Ostatnio mogliśmy go oglądać w amerykańskiej produkcji „Salt” z Angeliną Jolie w roli głównej.

Oprócz premiery odbył się również bankiet. Gośćmi benefisu byli między innymi Prezydent Bronisław Komorowski oraz Premier Donald Tusk, a także znakomitości ze świata filmu: Andrzej Wajda, Krystyna Janda, Maja Komorowska i Olga Lipińska.

Uroczystość odbywającą się w teatrze 6. piętro patronatem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.

Ewa Gazda

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry