CloudVerse®, kompleksowe środowisko do tworzenia i łączenia chmur

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, KOMPUTERY, TECHNOLOGIE

Cisco CloudVerse® pozwala na korzystanie ze wszystkich zalet chmur, które dają większą elastyczność i opłacalność, zaawansowane zabezpieczenia oraz dynamiczne, gwarantowane przetwarzanie.

Opublikowana w zeszłym tygodniu prognoza Cisco Cloud Index pokazuje, jak radykalnie chmury zmieniają usługi informatyczne w firmach i wśród użytkowników indywidualnych. Zgodnie z tym opracowaniem w 2014 r. ponad 50% zadań obliczeniowych w centrach przetwarzania danych będzie wykonywanych w chmurze, a do 2015 r. globalny ruch związany z przetwarzaniem w chmurze zwiększy się przeszło 12-krotnie, do 1,6 zetabajta rocznie.

Jest to równoważne przesłaniu do każdego mieszkańca Ziemi filmu wideo wysokiej jakości, którego odtwarzanie zabrałoby 4 dni. Opracowanie zawiera sugestię, że ten szybki wzrost przetwarzania w chmurze wymaga zaawansowanych funkcji, które umożliwiają współdziałanie centrum przetwarzania danych i sieci w kompleksowym udostępnianiu aplikacji działających w chmurze.

Obecnie większość technologii przetwarzania w chmurze działa w odizolowanych silosach, co uniemożliwia efektywne, zintegrowane zarządzanie. Przez integrację trzech podstawowych elementów — ujednoliconego centrum przetwarzania danych (Cisco Unified Data Center), inteligentnej sieci (Cisco Intelligent Network) oraz aplikacji i usług działających w chmurze (Cloud Applications and Services) — CloudVerse® umożliwia efektywną realizację usług przetwarzania w obrębie chmury, pomiędzy chmurami i poza chmurą w kontakcie z końcowym użytkownikiem.

Wraz z wprowadzeniem CloudVerse®, Cisco wprowadza do swojej oferty nowe usługi techniczne „cloud enablement services”, które łączą w sobie wiedzę i doświadczenie w dziedzinie usług profesjonalnych i technicznych zarówno firmy Cisco jak i jej licznych partnerów. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą przyspieszyć pomyślne wdrożenie przetwarzania w chmurze i w pełni wykorzystywać jego potencjał.

Źródło: Cisco

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry