Czy „W ciemności” dostanie Oscara?

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT, WYDARZENIA KULTURALNE

Zachwycano się nim podczas festiwalu Camerimage, zachwycał się nim The New York Times. Film „W ciemności” Agnieszki Holland jest polskim kandydatem do statuetki Oscara.

II wojna światowa, lwowskie getto. Drobny złodziej, Leopold Socha, ukrywa w kanałach grupkę Żydów, którzy w ciemnościach podziemia spędzają prawie 14 miesięcy. Socha, który do tej pory nie prowadził specjalnie uczciwego życia, z przestępcy przeistacza się w bohatera narodowego.

Photo credit: Greg Harbaugh / ©A.M.P.A.S

Film jest koprodukcją polsko – niemiecko – kanadyjską. W głównej roli wystąpił Robert Więckiewicz i to on święci największe triumfy. W poświęconym filmowi artykule w The New York Times Więckiewicza określono jako najbardziej interesującego polskiego aktora jego pokolenia.

Ten udzielił również krótkiego wywiadu amerykańskiemu dziennikowi, w którym opisuje swoją fascynację ludźmi, którzy jak Socha ryzykowali życie, by pomagać innym. Dużo mówi się również o samej reżyserce. „W ciemności” ocenia się jako jeden z jej najlepszych projektów.

Sam obraz wywołuje u widza skrajne emocje. Nie zabraknie scen grozy wywołujących gęsią skórkę oraz niepewności jaka towarzyszy oglądającym właściwie od pierwszych scen. Z drugiej strony zaś mamy dużo pozytywnych postaci i bezinteresownych zachowań. Liczymy, że Akademia Filmowa również zostanie oczarowana tym filmem i przyzna mu Oscara.

Ewa Gazda

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry