Eastwood i DiCaprio – odgrzebując historię

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Biorąc pod uwagę zbliżający się sezon honorowania wybitnych jednostek działających w przemyśle kinematograficznym, warto przybliżyć jeden z filmów będących faworytem w wyścigu po statuetki. Mowa o najnowszej produkcji Clinta Eastwooda, która jest biograficzną opowieścią o najsłynniejszej postaci z szeregów FBI – Johnie E. Hoover.

Kontrowersji wokół działalności i życia dyrektora FBI, który w swej karierze służył 8 prezydentom- od Calivina Coolidge’a po Richarda Nixona, nawet dziś jest mnóstwo. Hoover w imię walki z komunizmem inwigilował wszystkie ważne persony ze świata polityki, show biznesu oraz sztuki, które choćby w znikomym, czasem nawet w żadnym stopniu, miały styczność z wrogim systemem ideologicznym.

Przez lata zgromadził tysiące akt, które w mniejszym lub większym stopniu obciążały szpiegowane osoby, zapewniając sobie tym samym absolutną władzę nie tylko w FBI, ale również w całych Stanach Zjednoczonych.

W główną rolę wcielił się niekwestionowany król gatunku – Leonardo DiCaprio, który swym starym zwyczajem zawładną tym obrazem, ofiarując granej przez siebie postaci doskonale wielowymiarową kreację. Aktor wysoce niedoceniany przez Amerykańską Akademię Filmową, (już trzykrotnie uhonorowała go jedynie nominacją do nagrody Oskara), tym razem bezsprzecznie zasługuje na najwyższą z laur.

W obsadzie znalazła się również ponadczasowa w swym kunszcie Judi Dench, która zagrała żonę głównego bohatera. Podziwiać możemy też piękna Naomi Watts w roli kluczowej dla historii postaci sekretarki Hoovera, która tuż po jego śmierci zniszczyła pokaźną ilość zgromadzonych przez niego akt.

Film zatytułowany po prostu „J.Edgar” miał już swoją światową premierę, w Polsce obejrzeć będziemy go mogli dopiero tuż przed ceremonią rozdania Oskarów, a mianowicie 24 lutego. Jednak nasza cierpliwość zdecydowanie zostanie wynagrodzona.

Marta Niewczas

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry