Ekstraklasa: Sezon ogórkowy czas zacząć

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Tegoroczna część sezonu w Ekstraklasie zakończyła się zaledwie parę dni temu. Teraz nadszedł czas na odpoczynek dla trenerów i zawodników, ale także oznacza rozpoczęcie sezonu na plotki transferowe. Na pierwszy ogień trafiły zespoły, które po rundzie jesiennej znajdują się w czołówce tabeli. Chodzi tutaj o lidera tabeli czyli Śląska Wrocław, a także Polonię Warszawa. Z zespołem z Wrocławia łączone są nazwiska zawodników pokroju Saidiego z Cracovii, Dudu z Widzewa czy Jakub Rzeźniczak z Legii.


Z kolei opuszczeniem klubu zagrożeni są Łukasz Gikiewicz, Marek Gancarczyk, Dariusz Sztylka i Tomasz Szewczuk. Kontrakty kończą się także podstawowym zawodnikom zespołu czyli Piotrowi Celebanowi, Jarosławowi Fojutowi i Łukaszowi Madejowi. Przedłużenie tych kontraktów jest jednak priorytetem dla zarządu Śląska i odejście tych zawodników jest mało prawdopodobne. Transfery jakie przeprowadzi Orest Lenczyk zależne są od tego jakie fundusze przeznaczy zarząd na ten cel w zimowym okienku transferowym.

Wzmocnienia składu mające pomóc Polonii w walce o mistrzostwo kraju planuje prezes Polonii Warszawa Józef Wojciechowski. Czarne Koszule po rundzie jesiennej zajmują miejsce na najniższym stopniu podium i szanse na grę w europejskich pucharach są bardzo duże. Niewykluczona jest także możliwość wygrania Ligi. W celu zrealizowania tych celów szeregi zespołu ma zasilić Tomasz Kupisz.

Transfer zawodnika Jagiellonii Białystok byłby niewątpliwym hitem transferowym w polskiej lidze. Z innych nazwisk, które łączone są z Polonią na pierwsze miejsce wysuwa się Macedończyk Kristijan Boskovski. Może będzie to zawodnik, który będzie takim wzmocnieniem jak Albańczyk Cani czy Pavel Sultes.

Kadry zespołów nie będą raczej wzmacniane już teraz. Okno transferowe otwiera się bowiem 1 stycznia 2012 roku i do tego czasu transfery nie są możliwe. Nie przeszkadza to jednak w sondowaniu rynku w poszukiwaniu wzmocnień. Plotki transferowe będą się pojawiać pewnie jeszcze przez długi okres czasu, ale na prawdziwe wzmocnienia trzeba jeszcze poczekać.

Źródło: SportoweFakty

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry