Lek na kaca wchodzi na rynek!

AKTUALNOŚCI, NAUKA, STYL ŻYCIA, ŚWIAT, ZDROWIE I URODA

Jak mówi stare, sprawdzone przysłowie „wszystko jest dla ludzi”. Jednak co dzieje się kiedy przeholujemy z alkoholem, wie niemal każdy. Popularne kace to zmora zarówno zagorzałych imprezowiczów, jak i osób, które bawią się tylko okazjonalnie. Jak sobie z nimi radzić? Otóż okazuje się, że w Ameryce właśnie powstał lek na tzw. ”syndrom dla następnego”.

stock.xchng


Twórcą tej niezwykłej mieszanki jest Brenna Haysom. Nie jest ona naukowcem, ani nie pracuje w branży farmaceutycznej. To finansistka, która z własnego doświadczenia wie, że nie każda impreza kończy się dobrze. Mikstura jaką stworzyła kobieta jest już dostępna w USA oraz w Internecie. Nazywa się Blowfish i składa się z 500 miligramów aspiryny, 60 miligramów kofeiny, a także różnych związków chemicznych, jakie koją dolegliwości żołądkowe. Jedna dawka leku kosztuje około dziesięciu złotych.

Jak jednak doszło do tego, że osoba, która w żaden sposób nie jest związana z branżą chemiczną i farmaceutyczną stała się pomysłodawcą podobnej mieszanki? Otóż, jak przyznaje, najpierw sporo eksperymentowała. Testowała na sobie różne rozwiązania, czasem pomagała znajomym. W rezultacie postanowiła opatentować lek i wprowadzić go na rynek. Wraz z grupą farmaceutów udało się dopracować mieszankę, która została zaakceptowana przez U.S. Food and Drug Administration. Jak zapewnia Haysom, absolutnie nie namawia ludzi do tego, aby więcej pili. Jednak jak twierdzi, każdemu zdarzy się przesadzić, a wówczas warto mieć pod ręką coś, co postawi nas na nogi.

Olga Pisklewicz

Źródło: FDA,Wp

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry