Warszawa wcale nie taka droga

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA, ŚWIAT

Według corocznego raportu firmy Pricerunner, jaki opublikowano w Sztokholmie, Warszawa jest najtańszym dużym miastem w Europie. Z niższymi cenami możemy spotkać się jedynie w Bombaju i Bangkoku.

stock.xchng

Firma postanowiła porównać ceny 25 produktów z 32 dużych miast Europy i świata. Najczęściej były to stolice. Przeanalizowano ile musimy wydać w określonym miejscu np. na litr benzyny, kawę na wynos, bilet komunikacji miejskiej, czy tusz do rzęs. W zestawieniu najtańszych miast najwyżej uplasowała się Warszawa.

Zaraz po niej znalazła się Praga, Budapeszt, Wilno, Bruksela, Moskwa, Londyn, Lizbona, Berlin i Madryt. Twórcy raportu twierdzą, że w stolicy Polski tanie są zwłaszcza bilety komunikacji, mleko, a także obuwie sportowe. Najdroższe są zaś kosmetyki, takie jak tusze do rzęs czy tampony. Najwięcej wydamy również na telefony komórkowe. Dla kontrastu, najdroższymi miastami w Europie okazały się być Oslo, Sztokholm, Kopenhaga, Reykjawik oraz Helsinki.

Biorąc pod uwagę, jak wielu Polaków narzeka na ‘drożyznę’, panującą w Warszawie, aż trudno uwierzyć, że mogła ona zająć trzecie miejsce na liście najtańszych miast Europy…

Olga Pisklewicz

Źródło:MSN

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry