Złote Globy 2012- znamy nominowanych

FILM, ROZRYWKA, ŚWIAT, WYDARZENIA KULTURALNE

Rano w Los Angeles ogłoszono listę nominowanych do nagrody przyznawanej przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. Nagrody wręczone zostaną 15 stycznia.
Właściwie obyło się bez większych niespodzianek. Nominacje w kategoriach filmowych to doskonale znane nazwiska i tytuły. Zawiedzeni jedynie mogą być ci, którzy liczyli na nagrodę dla filmu Agnieszki Holland „W ciemności”. Niestety obraz nie został wzięty pod uwagę przy nominacjach.

Photo Credit: (c) "HFPA" and "Golden Globe Awards"


Największe szanse na Złoty Glob w kategorii aktorka w dramacie ma oczywiście Meryl Streep za rolę Margaret Thatcher w „Żelaznej Damie”. Byłby to ósmy Złoty Glob na koncie aktorki. Jeśli zaś chodzi o aktora w tym samym gatunku to tu wybór będzie naprawdę trudny. Wszyscy nominowani aktorzy stworzyli świetne kreacje i jury będzie miało trudny orzech do zgryzienia.

George Clooney „Spadkobiercy”, Leonardo DiCaprio „J. Edgar”, Brad Pitt „Moneyball”, Michael Fassbender „Wstyd” oraz Ryan Gosling „Idy marcowe” powalczą o zwycięstwo. Co ciekawe ten ostatni został nominowany również w kategorii aktor komediowy lub musicalowy za „Kocha, lubi, szanuje”. Zagrozić mogą mu jedynie Owen Wilson w „O północy w Paryżu” i Joseph Gordon – Levitt za „50/50”. Co do pań w tej kategorii to największą faworytką wydaje się Michelle Williams – „My week with Marylin”, o której coraz częściej mówi się, że zgarnie Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej.
Pozostałe nominacje to m.in.:

Film dramatyczny: „Spadkobiercy”, „Służące”, „Hugo i jego wynalazek”, „Idy marcowe”, „Moneyball” i „Czas wojny”.

Film komediowy lub musical: „50/50”, „The Artist”, „Druhny”, „O północy w Paryżu”, “My week with Marylin” oraz “Rzeź.

Reżyseria: Woody Allen – „O północy w Paryżu”, George Clooney – „Idy marcowe”, Michel Hazanavicius – „The Artist”, Alexander Payne – „Spadkobiercy, Martin Scorsese – „Hugo i jego wynalazek”.

O Złotych Globach mówi się, że są preludium do Oscarów. Wkrótce przekonamy się czy i w tym roku się to potwierdzi.

Ewa Gazda

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry