Liga Europejska: Polskie drużyny poznały rywali

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

W piątek o godzinie 13.00 w szwajcarskim Nyonie rozlosowano pary 1/16 i hipotetyczne pary 1/8 finału Ligi Europejskiej. O umiarkowanym szczęściu mogą mówić drużyny Legii Warszawa i Wisły Kraków, które nie trafiły na najsilniejszych z możliwych rywali.

stock.xchng


Rzesze kibiców w Polsce życzyło sobie, żeby drużyny z Polski trafiły na którąś z drużyn z Manchesteru gdyż byłoby to dobre rozwiązanie pod względem finansowym. Niestety zarówno United jak i City były wylosowane już w pierwszych dwóch parach. Na wylosowanie polskich drużyn trzeba było poczekać do 11 i 16 pary. Najpierw Gianni Infantino wylosował drużynę Wisły. Po chwili okazało się, że przeciwnikiem Krakowian będzie drużyna Standardu Liege.

Belgowie wygrali wprawdzie swoją grupę, ale wydają się zespołem, z którym mistrzowie Polski jak najbardziej mogą powalczyć. Nieco mocniejszego rywala ma za to Legia Warszawa. Los przydzielił im bowiem jedną z najlepszych drużyn z Portugalii czyli Sporting Lizbona. W barwach drużyny portugalskiej występują tak znani zawodnicy jak Anderson Polga, Waleri Bojinow czy Oguchi Onyewu. Gracze z Lizbony mają większy potencjał niż zawodnicy Legii, ale w żadnym wypadku nie można się ich bać. Legia nie jest bowiem pozbawiona szans na awans.

W razie awansu Wisła zagra z lepszym z pary: Hannover 96- FC Brugge, natomiast Legia jeśli przejdzie Sporting zagra ze zwycięzcą pojedynku Porto-Manchester City. Najciekawiej zapowiadają się rywalizacje Porto z Manchesterem City, Ajaksu z Manchesterem United, Lazio z Atletico Madryt i Stoke City z Valencią. Przynajmniej dwie pierwsze pary wyglądają jak żywcem wyjęte z Ligi Mistrzów. Zapowiadają się więc wielkie emocje w 1/16 Ligi Europy. Mecze tej fazy rozgrywek zaplanowano na luty przyszłego roku.

Michał Buczek

Źródło: www.uefa.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry