TVN i CANAL+: Połączenie platform satelitarnych w 2012 roku

AKTUALNOŚCI, KONWERGENCJA, MEDIA, TELEWIZJA

Wczoraj Zarząd TVN podpisał ostateczną i w pełni obowiązującą umowę z CANAL+ dotyczącą połączenia platform telewizji satelitarnej “n” i CYFRA+, wskutek którego powstanie wiodący operator płatnej telewizji segmentu “premium” w Polsce. W ramach transakcji TVN wniesie swoją spółkę zależną ITI Neovision w zamian za 32% udziałów w n/C+. Jednocześnie, CANAL+ wniesie platformę CYFRA+ obejmując 51% udziałów w n/C+. Po zamknięciu transakcji, LGI Ventures (“UPC”), obecny partner CANAL+ z 25% udziałów w CYFRA+, zostanie mniejszościowym udziałowcem n/C+ posiadającym 17% akcji. TVN, CANAL+, “n” i CYFRA+ podpisały umowę udziałowców, która zabezpiecza prawa TVN jako mniejszościowego właściciela n/C+ i zapewnia potencjalne opcje wyjścia z inwestycji 3 lub 4 lata po zamknięciu Transakcji.


Markus Tellenbach, Prezes Grupy TVN, powiedział:

“Dzięki połączeniu platform satelitarnych realizujemy swój strategiczny cel konsolidacji polskiego rynku płatnej telewizji ustanawiając jednocześnie podstawę do przyszłego wzrostu. Ten olbrzymi potencjał budowy wartości wzmacnia Grupę TVN oraz pozwala wraz z CANAL+ otworzyć nowy rozdział dla naszych akcjonariuszy.”

Uzasadnienie Transakcji
Polski rynek telewizji satelitarnej jest podzielony i wysoce konkurencyjny w porównaniu do innych rynków europejskich. Połączenia platform CYFRA+ i “n” stanowi atrakcyjną możliwość konsolidacji tego rynku i stworzenie wiodącego operatora płatnej telewizji segmentu “premium”, z bazą klientów na poziomie 2,5 miliona (#2 w Polsce). Połączenie to dodatkowo pozwoli na wykorzystanie istniejącego partnerstwa “n” z Grupą TP do dystrybucji usług płatnej telewizji treści TVN na wielu platformach oraz poprzez ponad 2000 punktów sprzedaży na terenie kraju. CYFRA+ i “n” stanowią dwie wysoce uzupełniające sie platformy, a w efekcie ich połączenia oferta produktowa będzie sięgać od pakietów podstawowych po najwyższy pułap segmentu “premium”. Dodatkowo, połączenie platform wzmocni innowacyjność, dzięki której klient otrzyma fascynujący i szeroki zakres treści najwyższej jakości przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Przyszła współpraca pomiędzy TVN i n/C+ w zakresie rozwoju i produkcji treści wzmocni pozycję TVN na rynku, na którym kluczowi konkurenci już są zintegrowani.

Markus Tellenbach dodał:

“Stworzenie platformy satelitarnej obsługującej 2,5 mln klientów, z których połowa korzysta z pakietów HD, oraz możliwość dalszego rozwoju oferty treści dla obecnych i przyszłych klientów stanowi wyzwanie, które przyjmuję z przyjemnością. I jestem przekonany, że w perspektywie kilku lat dzięki poszerzonej ofercie treści i zaawansowanej
technologicznie platformie jej dystrybucji osiągniemy dalszy wzrost przychodów i podniesiemy rentowność naszej działalności.”

CYFRA+ i “n” stanowią dwie wysoce uzupełniające sie platformy, a w efekcie ich połączenia oferta produktowa będzie sięgać od pakietów podstawowych po najwyższy pułap segmentu “premium”. Dodatkowo, połączenie platform wzmocni innowacyjność, dzięki której klient otrzyma fascynujący i szeroki zakres treści najwyższej jakości przy wykorzystaniu najnowszych technologii.

Źródło: TVN

Powiązane wpisy

  • brokul

    efekt może być ciekawy- mam nadzieję że zostaną utrzymane nowe usługi telewizji N nVOD net i pakiet npremium. Póki co enka trzyma poziom


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry