Biznes: Polska gorączka przedświąteczna

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA

Jak wyglądają zakupy przed 24 grudnia wie doskonale każdy z nas. Tłumy w sklepach, monstrualne kolejki i niecodzienna ilość wydanych pieniędzy. A jak wyglądamy przez pryzmat suchych statystyk?

Na wielu portalach internetowych możemy obecnie znaleźć informacje o tym, jak przeciętny Polak walczy z gorączką przedświątecznych zakupów. Jak podaje TNS OBOP, aż 75 % z nas, nie ruszy się z domu bez dokładnej listy zakupów. Wielu jednak, bo aż co dziesiąty Polak, najpierw skrupulatnie ją tworzy, po czym daje się ponieść zakupowej fantazji i ignoruje wcześniejsze zapiski. 92 % osób planuje przede wszystkim dokonać zakupu produktów spożywczych, zaś 86 % ma oprócz tego zamiar nabyć dekoracje świąteczne i prezenty.

stock.xchng

Mimo, że przeciętna rodzina może w tym roku wydać na przygotowania do Bożego Narodzenia nawet 1950 złotych, czyli o 8,3 % więcej niż rok temu, wielu z nas chętnie poluje na okazje. UOKiK zatem ostrzega; kupując zwłaszcza drogi prezent, najpierw upewnijmy się, czy istnieje możliwość jego zwrotu. Pamiętajmy bowiem, iż nie mają obowiązku przyjmowania zwrotu pełnowartościowego towaru i mogą same ustalać reguły z tym związane.

Olga Pisklewicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry