Bundesliga: Lewandowski mocno zakończył rundę

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Borussia Dortmund w ramach ostatniej przed zimową przerwą kolejką Bundesligi pokonała na wyjeździe Freiburg 1:4. Po raz kolejny bohaterem aktualnych mistrzów Niemiec został Robert Lewandowski. Polak otworzył wynik tego spotkania już w 7 minucie kiedy to wykończył akcję Kagawy z Gundoganem. Potwierdził tym samym swą dużą aktywność w tym meczu.

Oprócz Roberta w podstawowym składzie BVB wyszli także dwaj inni Polacy czyli Łukasz Piszczek i Kuba Błaszczykowski. Zwłaszcza obecność tego drugiego może cieszyć gdyż wcześniej miał problemy z miejscem w składzie. Kuba zaznaczył zresztą swoją obecność na boisku asystując przy bramce Gundogana tuż przed przerwą. W międzyczasie bramkę dla Freiburga zdobył Rosenthal. Po przerwie goście próbowali odrobić straty i rzucili się do ataku. Na ich nieszczęście w Borussi gra Robert Lewandowski.

Polak w 59 minucie zaliczył asystę przy golu Kevina Grosskreutza czym podciął skrzydła drużynie gospodarzy. Na potwierdzenie swojego świetnego występu postanowił dobić jeszcze leżącego przeciwnika i w 70 minucie ustalił wynik meczu na 4:1. Dzięki fantastycznej grze Lewandowskiego Borussia zapewniła sobie po pierwszej rundzie fotel vicelidera Bundesligi i teraz będzie miała czas podczas zimowych przygotowań, aby odrobić 3 punktową przewagę Bayernu podczas rundy wiosennej.

Co zaś się tyczy samego Lewandowskiego to znalazł się on w kolejce ostatniej jesiennej kolejki Bundesligi. Było to jego czwarte takie wyróżnienie w tym sezonie. Polak ma na koncie 12 goli i jest blisko czołówki najlepszych strzelców. Mało kto w Dortmundzie pamięta już o świetnej grze w zeszłym sezonie Paragwajczyka Lucasa Barriosa, który dzisiaj wobec świetnej formy Roberta będzie prawdopodobnie zmuszony zmienić otoczenie. Po raz pierwszy od dawna to ktoś musi odejść z klubu z powodu polskiego zawodnika, a nie odwrotnie.