Film: Mroczny rycerz powstaje

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Osiem lat po wydarzeniach z „Mrocznego Rycerza” na mieszkańców Gotham City znów czyha złoczyńca zwiastujący rychła zagładę miasta. Tym razem zło pojawia się pod postacią Bane’a ( w tej roli Tom Hardy) – przywódcy grupy terrorystycznej, wobec której zarówno mieszkańcy Gotham, jak i rozbudowane siły policyjne okazują się całkowicie bezradne.

W akcje desperacji dowódca jednostki specjalnej- Jim Gordon, nie widząc innej nadziei postanawia sprowadzić Batmana powrotem do miasta. Mroczny rycerz Gotham zniknął z Gotham tuż po tym, jak w imię dobra społeczeństwa wziął na siebie zbrodnie, Harvey’a Denta. Jednak miasto znów potrzebuje jego pomocy, która wydaje się jedynym z możliwych ratunków.

Twórcy kolejnej części Batmana obawiali się porażki, ich poprzeczka ustawiona była bardzo wysoko – po legendzie „Mrocznego rycerza”, który pomimo swych ponadprzeciętnych kinematograficznych walorów miał jeszcze coś, czego w kolejnej części na pewno zabraknie- miał mistyczną postać Heatha Ledgera z jego absolutnie niepowtarzalną interpretacją Jokera. Jednak Nolan po raz kolejny nie uległ presji- zrobił film utrzymany w klimacie poprzedniej części, jednak nie starając się jej na siłę dorównać.

Twórcy zapowiadają również zwiększenie ilości materiału imaksowego (polega to na zwiększeniu jakości obrazu poprzez użycie kamer IMAX) z 20 do aż 50 minut.

Do obsady dołączyło 2 aktorów, którzy współpracowali z Nolanen w jego innym filmie: „Incepcja”, a są to Tam Hardy oraz określany mianem „sobowtóra Heatha Ledgera” – Joseph Gordon –Levitt.. W rolę Kobiety-Kot wcieliła się Anne Hathaway, reszta obsady pozostałą bez zmian: Christian Bale w podwójnej roli Bruce Wayne/Batman, Mihael Caine jako lokaj i pomocnik Wayne’a, Morgan Freeman wcielający się w rolę geniusza technologii Luciusa Foxa, oraz Gary Oldman jako komisarz Jim Gordon.

Film trafi do kin dopiero latem 2012 roku, jednak już teraz wytwórnia Warner Brothers przygotowała nam przedsmak tej filmowej uczty, w postaci zwiastunów w jakości HD. Zapowiada się prawdziwa filmowa uczta.

Marta Niewczas

Źródła:
1. IMDB.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry