Internet: To nie jest ok!

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW

Czy to ok, że kiedy czytasz ten artykuł co najmniej kilkanaście osób w Polsce pada ofiarą oszustw internetowych? Czy to ok, że naciągacze często pozostają bezkarni, ponieważ potrafią sprytnie omijać prawo? To zdecydowanie nie ok, ale nie ma sensu łudzić się, że nieuczciwie praktyki zostaną wyeliminowane. Tak, jak są obecne w naszym codziennym życiu, tak będą i w internecie. Można jednak ograniczać ich efekty. Jedną z tego typu inicjatyw jest strona nieok.pl

Nauka na błędach – cudzych
Nie wszystkich stać na uczenie się na błędach. Najtańsza z lekcji to nauka na cudzych pomyłkach – kosztuje najmniej nerwów i najłagodniej obchodzi się z portfelem. Wystarczy przyjrzeć się stronom opierającym się na aktywności użytkowników, np. Wikipedii, by dostrzec, że oddanie tworzenia bazy użytkownikom, może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Mniej znaczy więcej
Po wejściu na stronę zaskakuje jej prostota. Widać, że twórcy skupili się na użyteczności. I rzeczywiście – strona jest bardzo intuicyjna. Najważniejsze jej funkcje to dodawanie i wyszukiwanie wpisów. Wyjątkowe jest to, że aby z nich skorzystać, nie trzeba się rejestrować w serwisie. Regulamin serwisu jest dzięki temu krótki i jasny.

Przy dodawaniu informacji najlepiej podać link do podejrzanej strony i krótki opis. Kolejni użytkownicy będą mieli możliwość wyrażenia swojej opinii na temat wpisu. Jednak zanim to nastąpi, muszą go zatwierdzić moderatorzy. Dbają oni też o to, by zgłaszający nie byli narażeni na powództwa sądowe. To szczególnie ważne, ponieważ wpisy mogą być dodawane pod wpływem dużych emocji. To również odróżnia serwis od forów, gdzie często pojawiają się reklamy lub nieobiektywna krytyka konkurencji.

Osoby, które chcą wiedzieć, gdzie w internecie mogą napotkać na nieuczciwe działania, mogą na bieżąco śledzić sekcję „ostatnio dodane strony”. Gdy baza odpowiednio się rozrośnie, serwis będzie mógł służyć nie tylko informowaniu o nieuczciwości. Brak danej strony w bazie będzie świadczył o tym, że działa ona fair. Twórcy planują także stworzenie dodatku do przeglądarek, który będzie ostrzegał przed podejrzanymi stronami.

Jak dla każdego młodego serwisu, opinie użytkowników są dla nieok.pl wyjątkowo ważne. Dlatego, jeśli macie pomysły na skuteczną walkę z nieuczciwością w internecie, warto się nimi podzielić. Za darmo możecie ułatwić życie sobie i innym.

Nieok.pl – ok czy nie?
Najlepiej oczywiście byłoby, gdyby strony tego typu nie musiały istnieć. Ale skoro w Internecie nie jest ok, może warto skorzystać z szansy współtworzenia miejsca, które zniweluje skutki takich działań? Czy strona ma szansę stać się największą bazą nieuczciwie działających stron internetowych? Oceńcie sami.

NEWSFix Magazine objął patronatem medialnym stronę http://www.nieok.pl
Zapraszamy serdecznie do odwiedzin i do aktywnego korzystania.

Redakcja!

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry