Gry: Star Wars- The Old Republic już w sprzedaży

AKTUALNOŚCI, FILM, GRY, INTERNET, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Firma Electronic Arts Polska poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży najnowszej produkcji opierającej się o niezwykle popularne uniwersum Gwiezdnych Wojen – gry Star Wars: The Old Republic, autorstwa wielokrotnie nagradzanego studia BioWare.

Można zastanawiać się jak to możliwe, że film nakręcony za 11 milionów dolarów, o którym mówiło się (tak jak i o całym gatunku science-fiction), że to „bajka o kosmitach i laserach”, stworzy sagę filmową i zarobi ponad 6 miliardów dolarów.

A jednak – pierwszy film nazwany po prostu „Gwiezdne Wojny” szybko stał się fenomenem, który pokochał cały świat, niezależnie od ustroju, wyznania, czy języka urzędowego. Do dziś „gwiezdna saga” zadomowiła się już w ponad 100 krajach, a jej popularność nie spada – wręcz przeciwnie, jeszcze nigdy, w przeciągu 31 lat istnienia tej marki nie była tak mocna, jak teraz.

Star Wars: The Old Republic to jedno z największych przedsięwzięć w historii branży rozrywkowej, dorównujące rozmachem największym produkcjom filmowym z Hollywood. Nad jej scenariuszem pracowało blisko 20 scenarzystów, a efektem ich starań jest wspaniała historia, w której gracze mogą wybrać jedną z ośmiu klas postaci – oprócz doskonale znanych Rycerzy Jedi i Lordów Sith, wcielą się m.in. w żołnierza Republiki, przemytnika, najemnika, czy agenta Imperium.

Najciekawszym elementem Star Wars: The Old Republic jest oczywiście rozgrywka sieciowa, co oznacza, że gracze z całego świata mogą łączyć się w grupy i wspólnie walczyć za Republikę lub Imperium, osiągać wyznaczone przez siebie cele, bądź po prostu podziwiać piękno i różnorodność obecnych w grze 17 planet – możliwości są nieograniczone.

Największe sławy przyznają otwarcie, że należą do fanów serii. Znajdują się wśród nich takie osobistości jak m.in. Justin Timberlake, Megan Fox, czy nawet Barrack Obama. W Polsce miłośnikami Gwiezdnych Wojen są m.in. Michał Figurski i Jurek Owsiak, który jest honorowym członkiem międzynarodowego fanklubu 501st Legion. Najmłodsi mają do wyboru tysiące rodzajów wszelkiego typu zabawek: od figurek, przez repliki mieczy świetlnych do uwielbianych przez wszystkich klocków LEGO – seria Star Wars to najlepiej sprzedające się zestawy tematyczne w całej historii tej firmy.

Starsze dzieci oglądają seriale animowane, między innymi Star Wars: The Clone Wars – są one wyświetlane przez 365 dni w roku na całym świecie. Na dorosłych fanów Gwiezdnych Wojen czekają serie bestsellerowych książek i komiksów we wszystkich językach świata. Za sprawą wydawnictwa Egmont, w Polsce ukazał się właśnie nowy zeszyt noszący tytuł Star Wars: The Old Republic: Zaginione Słońca.

STAR WARS: The Old Republic w liczbach:

– Cena gry w wersji na komputery PC to 199 PLN;
– Cena miesięcznego abonamentu w grze wynosi 59,90 PLN;
– 7 000 egzemplarzy wyprzedanych w okresie przedpremierowym;
– Prawie cała pula kolekcjonerskiej wersji gry (nakład w Polsce: 1 000 sztuk) została wyprzedana w okresie przedpremierowym

Źródło: EA

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry