Piłka Nożna: Lechia ponownie zmienia trenera

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Niezbyt długo wytrzymał na stanowisku trenera piłkarzy Lechii Gdańsk Rafał Ulatowski. Trener, który na kilka kolejek przed końcem rundy jesiennej zastąpił na stanowisku Tomasza Kafarskiego pożegnał się bowiem z posadą wraz z zakończeniem rozgrywek. O tak szybkim pożegnaniu miała zadecydować rozbieżność w sposobie wyciągnięcia zespołu z kryzysu i uratowania go przed spadkiem z T-Mobile Ekstraklasy. Ulatowski, który w 4 meczach zdobył z Lechią 3 punkty nie dostanie więc szansy na przepracowanie okresu treningowego na PGE Arenie w Gdańsku.

stock.xchng


Jego miejsce zajął Paweł Janas, który związał się z Lechią kontraktem do końca sezonu. Jak zapewnia jednak prezes klubu z Gdańska Maciej Turnowiecki zarząd planuje podjęcie współpracy z Janasem na lata. Paweł Janas to były znakomity obrońca reprezentacji Polski, medalista Mundialu w 1982 roku, a także utytułowany szkoleniowiec, który doprowadził reprezentację Polski na Weltmeisterschaft w 2006 roku, a Legię doprowadził do ¼ finału Ligi Mistrzów. Teraz przed nim nie lada wyzwanie wydźwignięcia Lechii Gdańsk z kryzysu i uratowanie jej bytu w Ekstraklasie. Dodatkowo musi zadbać o styl drużyny gdyż kibice na PGE Arenie są wyjątkowo wybredni pod tym względem.

Tymczasem Lech Poznań także szuka następcy Jose Marii Bakero. Hiszpan nie stracił jeszcze posady w Kolejorzu, ale wydaje się, że to tylko kwestia czasu. Na trenerskiej giełdzie wśród jego potencjalnych następców wymienia się przede wszystkim dwójkę Rumunów czyli świetnie znanego w Polsce Dana Petrescu, a także jego kolegę z reprezentacji czyli Dorinela Munteanu. Wydaje się, że bliżej pracy w Polsce jest ten drugi ponieważ ma mniejsze wymagania finansowe. Munteanu mimo młodego wieku może się poszczycić dużymi sukcesami. Nie będąc faworytem zdobył z Otelul Galati mistrzostwo Rumunii, a następnie awansował z tym klubem do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jakby powtórzył te sukcesy w Poznaniu to pewnie zostałby ozłocony.

Michał Buczek

Źródła: www.eurosport.pl / www.lechia.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry