PlusLiga Kobiet: Kolejna porażka Impel Gwardii Wrocław

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SIATKÓWKA, SPORT

Tegoroczny sezon ligowy jak na razie nie jest udany dla siatkarek Impelu Gwardii Wrocław. Zawodniczki trenera Rafał Błaszczyka grają zdecydowanie poniżej oczekiwań, co niestety obrazuje także w ligowa tabela, w której zajmują dopiero 9 miejsce.

Poniedziałkowe spotkanie z Pałacem Bydgoszcz miało być dla Wrocławianek szansą powrotu do lepszej gry, ale przede wszystkim szansą na zdobycie punktów, których w obecnej sytuacji Gwardia tak bardzo potrzebuje.

Początek meczu był niezwykle udany dla zawodniczek trenera Błaszczyka. Gwardzistki od początku narzuciły swój styl gry, wypracowały dużą przewagę, którą bezpiecznie dowiozły do końca pierwszej partii. Wiele wskazywało na to, że mecz z Bydgoszczą będzie dla nich szybki, łatwy i przyjemny. Jak się jednak okazało od drugiego seta role się odwróciły. We wspomnianym wcześniej drugim i trzecim secie gra był wyrówna do drugiej przerwy technicznej. Po powrocie na parkiet w obu setach Bydgoszczankom udawało się jednak odskoczyć na kilka punktów i jak się później okazało to wystarczyło aby objąć prowadzenie w meczu 2:1.

Zatem odsłona czwarta była ostatnią szansą na uratowanie wyniku dla gospodyń, które prowadziły już nawet 19:16 prezentując dobrą siatkówkę. Jednak o czas poprosił trener Gąsior, co korzystnie wpłynęło na jego zawodniczki, które zdołały doprowadzić do remisu po 21. W końcówce Wrocławianki zaczęły popełniać błędy, co wykorzystały przyjezdne, kończąc spotkanie blokiem na Milenie Rosner.

Postawa zawodniczek Impelu i dopiero 9 lokata w tabeli PluLigii Kobiet na pewno rozczarowuje. Ciężko powiedzieć co jest przyczyną takie postawy Wrocławianek. Środkowa Gwardii, Zuzanna Efimienko przyznaje, że problem raczej nie tkwi w tym, że ona i jej koleżanki są w słabej formie fizycznej, lecz w sferze mentalnej. Oby zawodniczki Rafała Błaszczyka sobie z nim poradziły, bo do końca fazy zasadniczej pozostało 7 kolejek. Z jednej strony dużo, z drugiej mało. Nie ulega jednak wątpliwość fakt, że brak Impelu Gwardii w fazie play-off byłby wielkim rozczarowaniem. Na dziś Gwardii nie ma w play-off’ach, zatem zarówno siatkarki jak i trener mają nad czym pracować.

Impel Gwardia Wrocław – KS Pałac Bydgoszcz 1:3
(25:16, 21:25, 21:25, 23:25)