Rasistowski skandal w Premiership

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Różnego rodzaju skandale wychodzą na jaw nie tylko w polskiej ekstraklasie. Okazuje się, że Premier League też może być areną wielkiego skandalu. Nie chodzi tu bynajmniej o korupcję, ale o rasizm.

Wyrokiem angielskiej federacji piłki nożnej (FA) postanowiła zawiesić piłkarza Liverpoolu Luisa Suareza na 8 meczów zawieszenia za obrażenie na tle rasistowskim obrońcy Manchesteru United. Wydarzenie to miało mieć miejsce 15 października tego roku podczas meczu Premier League.

fot/espn

Suareza miał zdradzić zapis z kamery tego zdarzenia. Urugwajczyk oczywiście nie zgadza się z tą decyzją, a jego klub zapowiada odwołanie w tej sprawie. Napastnik The Reds oprócz zawieszenia na 8 meczów został także ukarany 400 tys. euro kary finansowej. Trener Liverpoolu Kenny Dalglish wsparł jednak swojego zawodnika na Twiterze i zaapelował do kibiców aby nie odwrócili się od Urugwajczyka.

Ledwo zakończyła afera Suareza, a Anglią wstrząsnęła kolejna afera z tłem rasistowskim. Tym razem podejrzanym o takie zachowanie jest kapitan Chelsea Londyn John Terry. Sprawa Anglika ma poważniejsze tło niż to miało miejsce u Urugwajczyka ponieważ tą sprawą zainteresował się Główny Prokurator Londynu. Terry ma stanąć przed obliczem Prokuratury dla Zachodniego Londynu 1 lutego 2012 roku. Na dzień dzisiejszy ciążą na nim zarzuty i jak twierdzi Alison Saunders (Główny Prokurator Londynu) istnieją spore szanse na wyrok skazujący. Terry jest oskarżony o obrażenie czarnoskórego Antona Ferdinanda 23 października 2011 roku.

Pozostaje zadać pytanie czy z takim zachowaniem jak Suareza czy Terrego należy walczyć czy do tematu trzeba podejść jak prezydent FIFA Sepp Blatter i stwierdzić, że wszystkie takie nieporozumienia powinny po meczu odejść w niepamięć bo związane są tylko i wyłącznie z meczową adrenaliną? Pytanie z kwestii etycznych więc nie podejmuję się odpowiedzi na nie.

Michał Buczek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry