Grosicki strzela…a Smuda nadal swoje

AKTUALNOŚCI, EURO 2012, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Upór Franciszka Smudy przy powołaniach staje się już irytujące. Wielu kibiców zastanawia się nad sensem powoływania zawodników typu Arkadiusz Głowacki do kadry. Były obrońca Wisły Kraków jest wprawdzie klasowym obrońcą, ale w ogóle nie sprawdza się on w koszulce z orzełkiem na piersi. Tym bardziej zaskakują ciągłe powołania dla niego. Jeśli już jesteśmy przy Trabzonsporze to zastanawiać mogą powołania dla Pawła Brożka, który nie może przebić się do składu zespołu z Trabzonu.

Systematycznie natomiast powołania omijają siedzibę klubu z Sivass. Franciszek Smuda powinien w końcu przejrzeć na oczy i powołać zawodnika Sivassporu Kamila Grosickiego. Zwłaszcza, że „Grosik” nadal udowadnia, że na te powołania zasługuje. W minionej kolejce po raz kolejny pokonał bramkarza z Superligi.

Jego drużyna mimo tego, że nie ma najmocniejszego składu coraz lepiej radzi sobie w rozgrywkach. Jej prawdziwą gwiazdą jest właśnie Grosicki. Kamil wyrasta na napastnika numer dwa w naszym kraju bo pozycja Roberta Lewandowskiego nie podlega dyskusji. Wobec ciągłych problemów z kontuzjami Ireneusza Jelenia miejsca dla Grosickiego nie powinno zabraknąć.

Jeśli trener Smuda boi się stawiać na „charakternych” zawodników to w takim razie może powinien się zastanowić nad sensem swojej pracy z kadrą. Mario Balotelli czy Cristiano Ronaldo to klasyczne przykłady zawodników, którzy mimo swojego charakteru są liderami swoich reprezentacji i na pewno będą decydować o sile Italii i Portugalii podczas UEFA EURO 2012. W takim razie może trzeba spróbować zaufać Grosickiemu i Borucowi? Na pewno na to zasługują.

Michał Buczek

Źródło: Eurosport

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry