Piłka Nożna: Afera w Holandii

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Skandale nie opuszczają w ostatnim czasie piłkarskich aren. Po aferach rasistowskich w Anglii i podejrzanym zwycięstwie Lyonu w lidze Mistrzów przyszedł czas na Holandię. Tym razem nie chodzi jednak ani o rasizm ani podejrzenie ustawienia meczu. Chodzi o niesportowe zachowanie bramkarza.

stock.xchng

W meczu 1/8 finalu Pucharu Holandii między Ajaksem a AZ Alkmaar doszło do niecodziennego wydarzenia. W trakcie trwania pierwszej połowy na boisko wbiegł 19 letni kibic, który próbował zaatakować bramkarza gości z Alkmaar- Estebana Alvarado. Niestety miał pecha gdyż bramkarz nie pozostał mu dłużny i skopał go gdy ten się przewrócił. Bramkarz dostał oczywiście czerwoną kartkę a mecz został przerwany.

Był to jednak dopiero początek większego skandalu. Zawodnicy gości przyznali po meczu, że nie czuli się pewni na płycie boiska więc opuścili plac gry. Większość mediów w Holandii wzięła w obronę bramkarza Alkmaar sugerując, że działał on w samoobronie. W podobnym tonie wypowiedział się nawet trener Ajaksu Frank de Boer, który daleki był od krytykowania bramkarza rywali. Przerwanie meczu przyczyniło się jednak do wybuchu zamieszek w Amsterdamie, w wyniku których aresztowano 25 osób. 4 z nich odpowiedzą za akty chuligaństwa, a pozostali za posiadanie środków pirotechnicznych.

Holenderska federacja nie podjęła jeszcze decyzji co zrobić z przerwanym meczem. Nieoficjalnie wiadomo, że rozważa dwie opcje: walkower dla Ajaxu bądź powtórzenie meczu. Pytanie tylko czy to przypadkiem Ajax nie powinien zostać ukarany walkowerem za to, że na tak nowoczesnym stadionie jak Amsterdam Arena doszło do takiego wybryku ze strony kibica? Cóż jak widać nie tylko PZPN kieruje się w swoich poczynaniach dziwną logiką.

MIchał Buczek
Źródło: www.sport.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry