Ryzykowny pomysł Jagielloni.

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Wydaje się, że zwolnienie z Lechii Gdańsk Rafała Ulatowskiego i zastąpienie go Pawłem Janasem jest dopiero początkiem trenerskiem karuzeli w T-Mobile Ekstraklasie.
Sensacyjne wieści dochodzą bowiem z Białegostoku. Otóż jak podał w TVN 24 Sergiusz Ryczel klub zamierza rozstać się z Czesławiem Michniewiczem. Ta decyzja specjalnie dziwić nie może skoro Jaga jest po pierwszej rundzie dopiero na 10 miejscu, a w 17 kolejkach straciła aż 27 goli.

stock.xchng


Bardziej interesujące jest to, kto ma zastąpić „polskiego Mourinho” w Białymstoku. Jeśli doniesienia mediów okażą się prawdziwe to na wiosnę Jagiellonię prowadził będzie Tomasz Hajto! Nikt nie może kwestionować piłkarskich osiągnięć urodzonego w Makowie Podhalańskim zawodnika. Jest on bowiem wybitnym reprezentantem Polski (dla kadry zagrał 62 razy i zdobył 6 goli), a także wieloletni zawodnik klubów z Bundesligi m. in Schalke Gelsenkirchen. Jednak jako trener nie prowadził żadnego zespołu. Tym bardziej ryzykowna wydaje się decyzja włodarzy Jagielloni.

Nie każdy świetny zawodnik zostaje również wybitnym trenerem. Nie każdy piłkarz po zakończeniu kariery stanie się drugim Pepem Guardiolą. Nie mniej zaskakujące od nazwiska pierwszego szkoleniowca są nazwiska osob, które mają pełnić rolę jego asystentów. Hajto miałby się podobno zdecydować na współpracę z Piotrem Świerczewskim i Arkadiuszem Onyszko. Każdy z tych trzech panów znany jest oprócz wyników z boiska słyną z barwnych życiorysów, a także bardzo ciekawych i ostrych wypowiedzi dla mediów. Zatrudnienie tej trójki na pewno będzie dobrym posunięciem pod względem medialnym.

Jakim będzie krokiem pod względem sportowym? Tego dowiemy się dopiero w maju przyszłego roku, ale z całą pewnością jest to bardzo interesujący projekt. Tomasz Hajto ma szansę zaistnieć na trenerskim rynku w Polsce i wypada mu życzyć powodzenia.

Źródło: TVN 24

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry