17. kolejka TBL: Zwycięski Turów

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec odnieśli kolejne zwycięstwo na parkietach Tauron Basket Ligi. Tym razem wyższość Zgorzelczan musiała uznać drużyna Zastalu Zielona Góra.

Spotkanie w Zgorzelcu nie było zbyt porywającym widowiskiem. Obaj trenerzy posłali na parkiet dość zaskakujące pierwsze piątki. W Turowie od początku zagrali Baron Cel, Konrad Wysoki, Dawid Jackson, Ronald Moore oraz Pallas Luderdale. Natomiast w zespole z Zielonej Góry Marcin Flieger, Walter Hodge, Piotr Stelmach, Adam Chodkiewicz i Rafał Rajewicz.

stock.xchng


Gra w pierwszej kwarcie toczyła się w dosyć szybkim tempie a zawodnicy z Zielonej Góry chyba nieco zaskoczyli gospodarzy dobra postawą. Choć przewaga graczy trenera Tomasza Jankowskiego nie była wysoka, to oni wygrali tę cześć spotkania dwoma punktami 17:15. Druga i trzecia kwarta to już zdecydowanie lepsza gra wicemistrzów Polski, którzy w widoczny sposób przejęli inicjatywę. Efektownymi blokami i akcjami w ataku popisywał się Dallas Lauderdale. Dobre zawody w ekipie Turowa rozgrywali też, po raz kolejny Daniel Kickert oraz Aaron Cel. Zresztą obaj zdobyli najwięcej punktów dla swojego zespołu w tym meczu.

W ostatniej odsłonie spotkania zawodnicy Jacka Winnickiego nieco spuścili z tonu, co doskonale wykorzystali Zielonogórzanie, zbliżając się na trzy minuty przed końcem spotkania do Turowa, na różnicę tylko czterech punktów. Jednak nadgraniczna drużyna nie dała sobie wyrwać zwycięstwa, grając przede wszystkim konsekwentnie i skutecznie z linii rzutów wolnych. Ostatecznie wygrała całe spotkanie 74:65, dopisując tym samym kolejne dwa punkty na swoje konto w ligowej tabeli. Dzięki zwycięstwu nad Zastalem PGE Turów odzyskał pozycję lidera TBL.

PGE Turów Zgorzelec – Zastal Zielona Góra 74:65
(15:17, 19:9, 22:21, 18:18)

Jolanta Temporale

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry