Piłka Nożna: Legia odrzuciła ciekawą ofertę

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

To mógł być prawdziwy medialny hit w polskiej T-Mobile Ekstraklasie. Jak podaje serwis legia.com transferem na Łazienkowską zainteresowany był sam Rivaldo. Brazylijczyk to zawodnik, którego raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. W przeszłości grał bowiem w takich klubach jak Barcelona czy AC Milan. Zdobył także nagrodę dla najlepszego gracza wg. FIFA za 1999 rok. Czemu w takim razie Legia nie skorzystała z takiej okazji?

Jest to przecież piłarz o zdecydowanie większym nazwisku niż obecna gwiazda Wojskowych czyli Danijel Ljuboja. Zadecydowały o tym pewnie względy czysto sportowe. Legia może i byłaby w stanie sprostać wymaganiom finansowym Brazylijczyka, ale decydujące było chyba coś innego. Rivaldo Vitor Borba Ferreira urodził się bowiem 19 kwietnia 1972 roku. Oznacza to, że ma prawie 40 lat.

Jest to zdecydowanie zbyt dużo jak na wzmocnienie drużyny, która miałaby walczyć o Ligę Mistrzów. Niewątpliwie wyróżniałby się umiejętnościami technicznymi na tle innych zawodników polskiej ligi, ale jednak marketing to w Warszawie nie wszystko co pokazało odrzucenie tej oferty przez dyrektora sportowego Legii Marka Jóźwiaka. Każdy zespół chciał mieć w swoich szeregach Rivaldo.

Kto nie pamięta jego słynnych goli z przewrotki w barwach Barcelony czy pamiętnego „teatru” na Mistrzostwach Świata w Korei i Japonii? Owszem były to piękne momenty, ale jednak było to dość dawno. Dzisiaj już mało kto w Europie chciałby zatrudnić Rivaldo. Starość nie radość.

Michał Buczek

Źródło: www.legia.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry