Skoki narciarskie: Turniej Czterech Skoczni za pasem

SPORT

Już w piątek skoczkowie narciarscy staną do rywalizacji w pierwszym z konkursów Turnieju Czterech Skoczni. Po raz pierwszy od dawna zabraknie w nim Adama Małysza, który notabene 1 stycznia wystartuje w Rajdzie Dakar.

stock.xchng


Skoki narciarskie po zakończeniu kariery przez Małysza wyglądają w Polsce inaczej- ale czy gorzej? Myślę, że nie bo okres „małyszomanii” był po prostu czasem niezwykłym dla całego polskiego sportu. Poza tym jest Kamil Stoch i kilku innych młodych zawodników. Póki co sezon dla Zakopiańczyka jest jak najbardziej udany, siódme miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, świeżo wywalczony tytuł mistrza Polski.

To może napawać kibiców optymizmem. Choć często pojawiają się opinie, że Stoch ma być następcą Małysza, to sam zawodnik nie chce być w żaden sposób porównywany do mistrza z Wisły. Wcale mu się nie dziwię, bo tak naprawdę są to dwaj zupełnie różni zawodnicy i to w wielu aspektach, nie tylko tych sportowych.
Po poniedziałkowym konkursie mistrzostw Polski Stoch pojedzie do Obersdorfu z pewnością w dobrym humorze. Co prawda sam przyznaje, że czeka na TCS z optymizmem jednak nie chce niczego obiecywać, argumentując to przed wszystkim wyrównaną rywalizacją w PŚ.

Trudno się nie zgodzić z opinią skoczka, bo tegoroczny sezon rzeczywiście taki jest. Pozostaje nam zatem czekać na piątkowy konkurs i trzymać kciuki za wszystkich Polaków.

Jolanta Temporale

Źródło:
skijumping.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry