Biegi narciarskie: Rusza Tour de Ski

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Dziś popołudniu Justyna Kowlaczyk rozpocznie rywalizację w pierwszych zawodach z cyklu Tour de Ski. W poprzednich dwóch edycjach Polka zwyciężała. Jak będzie tym razem?

Kowalczyk w tym roku może nie zachwyca formą, jednak ostatnie zawody Pucharu Świata pokazały, że na pewno można ją zaliczyć do grona faworytek imprezy. Choć tak naprawdę za zawodniczkę numer jeden do zwycięstwa uważa się Marit Bjoergen, odwieczną rywalkę Polki. Norweżka jest liderką ciągle trwającego PŚ, Justyna Kowlaczyk jest dopiero piąta.

sxc/svenic

Zresztą norweskie biegaczki jak na razie zdominowały rywalizację w zawodach z cyklu PŚ, potwierdza to tabela, w której na dwóch kolejnych pozycjach za Bjoergen plasują się jej koleżanki z reprezentacji Vibeke Skofterud i Therese Johaug.

Polkę czeka na pewno trudne zadanie, choć zwycięstwo w ostatnich zawodach PŚ w Rogli, zresztą pierwsze w tym sezonie, może napawać optymizmem. Fakt w Słowenii z powodu przeziębienia nie startowała Bjoergen , jednak myślę, że dla Kowalczyk nie miało to większego znaczenia. Po prostu liczył się powrót do dobrego biegania.

Choć jak wspomniałam wcześniej Polka nie jest uważana za główną faworytkę do zwycięstwa, to na jej korzyść działa na pewno fakt, że w dwóch poprzednich edycjach zwyciężała. Kowalczyk potrafi i lubi biegać w TdS.

Początek pierwszych zawodów w czwartek o godzinie 14:15, natomiast zwyciężczynię całego cyklu poznamy 8 stycznia.

Z ostatniej chwili: Vibeke Skofterud wycofała się ze startu w TdS z powodu zapalenia zatok.

Jolanta Temporale

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry