Ekstraklasa: Wzmocnienie Śląska?

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Trener Orest Lenczyk, a także włodarze Śląska Wrocław zdają się nie próżnować i postanowili zacząć działać w sprawie wzmocnień zespołu przed rundą wiosenną. Po wspomnianych wcześniej planach, a także wykupieniu Marka Wasiluka z Cracovii teraz na celowniku pojawił się zawodnik zagraniczny. Mowa o Patryku Mrazie, 24-letnim obrońcą lub pomocnikiem MKS Żilina, z którym to klubem występował w Lidze Mistrzów.

Mraz ma zostać przedstawiony jako nowy zawodnik klubu z Wrocławia zaraz po Nowym Roku kiedy otwarte zostanie oficjalnie okienko transferowe i będzie można podpisywać kontrakty z nowymi zawodnikami.
Mraz wraz ze swoją drużyną zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli ligi słowackiej. Sam zawodnik jak na piłkarza defensywnego popisał się wysoką skutecznością ponieważ zdobył 5 goli w lidze.

Nie jest jasne kiedy Mraz trafi do Śląska gdyż jego kontrakt wygasa dopiero w czerwcu i ewentualne wykupienie Mraza teraz mogłoby kosztować 200 tys. euro. Włodarze muszą się więc zastanowić nad tym czy zawodnik jest już teraz niezbędny w ich ekipie czy też bardziej opłacalne będzie ściągnięcie go dopiero po wygaśnięciu kontraktu.

Mraz z pewnością może wnieść do Śląska duże doświadczenie związane z występami w Lidze Mistrzów. Wraz bowiem z MKS Żilina grał w fazie grupowej tych rozgrywek i mierzył się m.in. z Didierem Drogbą z Chelsea Londyn. Te doświadczenia na pewno mogą się przydać ekipie z Wrocławia, która po ewentualny wywalczeniu tytułu mistrza Polski będzie walczyć w kwalifikacjach do piłkarskiego raju.

Michał Buczek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry