Sport: Czarne Koszule ze Śląskiem na Narodowym

AKTUALNOŚCI, EURO 2012, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Stadion Narodowy w Warszawie został ostatnio oddany do użytku. Na razie wprawdzie nie można rozgrywać tam spotkań piłkarskich ze względu na brak nawierzchni, ale wraz z początkiem przyszłego roku wszystkie prace zostaną zakończone.

stock.xchng


Pierwszy oficjalny mecz na nowym Stadionie Narodowym zostanie rozegrany 11 lutego, a zmierzą się ze sobą Wisła Kraków i Legia Warszawa w ramach Superpucharu Polski. Później swój pierwszy mecz na ty obiekcie zagra reprezentacja Polski. Podopieczni Franciszka Smudy 29 lutego zmierzą się z Portugalią.

Później jednak aż do maja, kiedy stadion przejmie UEFA nie ma na nim zaplanowanych spotkań.
Włodarze Narodowego Centrum Sportu, którzy są właścicielami obiektu postanowili jednak dać możliwość kilkakrotnemu przetestowaniu stadionu podczas meczu piłkarskiego. Z inicjatywą wyszedł także właściciel Polonii Warszawa Józef Wojciechowski.

Prezes Polonii postanowił wydzierżawić na jeden mecz od NCS Stadion Narodowy. Wg. ustaleń między stronami pierwszy mecz Polonii na tym obiekcie miałby zostać rozegrany na przełomie marca i kwietnia (31.03-01.04) w ramach 24 kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

Oznaczałoby to, że rywalem Polonii byłby aktualny lider tabeli czyli Śląsk Wrocław. Taki przeciwnik powinien pozwolić sprawdzić jakim potencjałem jeśli chodzi o kibiców dysponuje Polonia. Jeśli przyszłaby zadowalająca liczba widzów to nie jest wykluczone, że podobna inicjatywa ze strony Wojciechowskiego byłaby podejmowana w przyszłości. Zwłaszcza, że cena wynajmu także nie jest wygórowana i wynosi 100 tys. złotych.

Na pewno korzystne byłoby, żeby Stadion Narodowy nie stał nieużywany zarówno przed EURO jak i po tej imprezie. Takie inicjatywy jak ta Józefa Wojciechowskiego zasługują więc na aprobatę i kontynuację.

Michał Buczek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry