Sport: Wtopy jesieni w Ekstraklasie

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Najgorsza drużyna
Chyba nie będzie niespodzianki jeśli umieszczę tutaj Zagłębie Lubin. Miedziowi dysponują bowiem sporym potencjałem. Szkoda tylko, że nie potrafią pokazać nawet ułamka z niego podczas rozgrywek. 13 punktów zdobytych w 17 meczach to wynik tragiczny zważywszy na to, że więcej punktów na koncie ma nawet regularnie ostatnia po jesieni Cracovia. Także dorobek strzelecki Zagłębia może wywoływać trwogę. 15 goli zdobytych przez drużynę mającą w składzie Szymona Pawłowskiego, Mouhamadou Traore czy przede wszystkim Darvydasa Sernasa to wynik żenujący. Nowego trenera Lubinian Pavla Hapala czeka bardzo trudne zadanie, zwłaszcza, że jego początki w Lubinie także są raczej marne. Szkoda byłoby, żeby zespół dysponujący tak pięknym stadionem w przyszłym sezonie musiał występować w I lidze. Na razie Zagłębie Lubin to najpoważniejszy kandydat do spadku.

stock.xchng


Najgorszy zawodnik
W przypadku wyboru najgorszego zawodnika rundy jesiennej wybór jest dużo trudniejszy niż w przypadku najlepszego „grajka”. Ciężko bowiem stwierdzić kto zawiódł najbardziej. Nie będę się jednak ponownie pastwił nad Zagłębiem Lubin i Darvydasem Sernasem. Mój wybór padł bowiem na Kew Jaliensa. Doświadczony Holender to zawodnik chyba z najbogatszym CV w polskiej lidze. Przychodził do Wisły Kraków jako piłkarz, który miał wydatnie przyczynić się do awansu z do Ligi Mistrzów. Efekt? Jaliens, który grał przecież w barwach Oranje w 10 meczach (w tym jednym na mundialu w Niemczech) popełniał masę prostych błędów. Odstawał od rywali szybkościowo i umiejętnościami. Wisła zapewniła sobie awans w Lidze Europejskiej w meczach, w których Jaliens nie grał. Wydawało się, że może to być wielki transfer Wisły. No właśnie, wydawało się…

Najgorszy trener
Także i w tej kategorii wybór był ciężki. Wydaje się jednak, że mając taki sukces jak awans z MKS Zilina do Ligi Mistrzów to poprawa gry Zagłębia Lubin jest zadaniem z kategorii łatwych. Niestety Pavel Hapal zupełnie nie przypomina trenera, który sprawił taką sensację z mistrzem Słowacji. Pod jego wodzą piłkarze Miedziowych w 5 meczach stracili aż 15 goli i zdobywając tylko 3 punkty. Byli jeszcze większymi dostarczycielami punktów niż Zagłębia Jana Urbana. Aż ciśnie się na usta powiedzenie: „Zamienił stryjek siekierkę na kijek”.

Największe rozczarowanie
Tym razem „wyróżnienie” drużynowe dla Wisły Kraków. Zespół z takimi ambicjami i celami przed sezonem, rundę jesienną zakończył na 6 miejscu z 10 punktami straty do lidera z Wrocławia. Mając w składzie Dudu Bitona, Maora Meliksona czy Patryka Małeckiego Wiślacy bez problemu powinni zameldować się na podium. Niestety pogubili sporo punktów pod wodza Roberta Maaskanta i to może kosztować ich obronę tytułu. Widać było progres pod wodzą Kazimierza Moskala, ale obawiam się, że na finisz może już być za późno zwłaszcza, że Wisła gra jeszcze w Lidze Europy.

Najgorszy transfer
W tej kategorii również nie wymieniam jednego zawodnika. Na miano największych transferowych niewypałów w tym sezonie zasługują Darvydas Sernas z Zagłębia, Kew Jaliens z Wisły i Daniel Sikorski z Polonii. Łotysz z Lubina miał być prawdziwym goleadorem na Dialog Arenie. Rzeczywistość okazała się bardziej brutalna. W 17 kolejkach uciułał bowiem raptem 3 bramki. Jak na zawodnika z takim kontraktem to tragedia. Sernas w niczym nie przypomina piłkarza jakiego znamy z występów w Widzewie Łódź. O Jaliensie wyczerpująco napisałem już wcześniej więc teraz dodam tylko, że jego dni w Krakowie wydają się być policzone i po sezonie Kew powinien odwiesić buty na kołek i zająć się czymś innym. Daniel Sikorski to z kolei zawodnik, który zasilił Polonię z Górnika Zabrze. Miał stanowić o sile ataku Polonii i być jej podstawowym zawodnikiem. Okazało się, że żadnego z tych celów nie zrealizował. Sikorski nie zdobył żadnej bramki i szybko popadł w piłkarski niebyt. Tylko czekać kiedy zasili słynny „klub Kokosa”, który na Konwiktorskiej stworzył Józef Wojciechowski.

Przygotował i oceniał: Michał Buczek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry