Co nowego na rynku pracy w 2012 roku?

BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA

Rok 2012 zapowiada się dość zróżnicowanie jeśli chodzi o rynek pracy – podaje wiodący portal kariery Monster Worldwide. W nowym roku pojawią się szansę zatrudnienia dla wykształconych kandydatów.

Ciągły wzrost zatrudnień inżynierów

Inżynieria wciąż będzie przodującą branżą w rekrutacji internetowej w Europie. Wraz ze stale rosnącym zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych pracowników pojawiają się obawy, że w Europie nie ma wystarczająco dużo wykształconych specjalistów w tej dziedzinie.

Kandydaci po 50-tce

Obecnie wiele osób powyżej 50 roku życia pozostaje bez pracy dłużej niż rok, przewyższając nawet liczbę młodych bezrobotnych. Osoby te będą miały duże problemy ze znalezieniem kolejnej pracy w 2012 roku.

Niedoświadczeni na managerów

W roku 2011 zaobserwowano dużą ilość zwolnień, szczególnie na poziomie pracowników na niższych stanowiskach managerskich. W związku z tym w nadchodzącym roku pojawi się szansa szybkiego awansu dla młodszych specjalistów, ale istnieje także zagrożenie powstania dużej grupy osób wśród kadry zarządzającej bez odpowiedniego doświadczenia i wiedzy.

W poszukiwaniu najlepszych praktyk

W roku 2011 na rynku pracy stracili głównie młodzi ludzie. Rok 2012 będzie stał pod znakiem mądrego doboru praktyk. Najwięcej mogą zyskać osoby młode i wykształcone.

Pracownicy tymczasowi

Pracodawcy oczekują obecnie od swoich pracowników przede wszystkim dyspozycyjności, powierzając im coraz więcej zadań. Podwładni muszą być gotowi przejmować różne role i obowiązki, by firma prosperowała jak najlepiej. W roku 2012 pojawi się więcej ofert pracy tymczasowej. Szczególnie młodzi kandydaci powinni wziąć taką możliwości pod uwagę.

Źródło: Monster Polska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry