Producenci nominują.Nominacje do nagród „Gildii Producentów”.

AKTUALNOŚCI

Przedwczoraj poznaliśmy nominacje do przyznawanych co roku nagród Gildii Producentów. Wyróżnionych jest 10 hitów kinowych. Wyniki poznamy 21 stycznia.Podobno nagrody te są obok Złotych Globów zapowiedzią tego, kto w danym roku dostanie Oscara. Jak na razie wszystko się zgadza, bowiem nominowane filmy to Ci sami kandydaci do najważniejszego wyróżnienia świata filmu.

stock.xchng


W tym roku szczególną uwagę producentów zyskały takie obrazy jak: „Idy marcowe”, „Hugo i jego wynalazek”, „The Artist”, „Druhny”, „O północy w Paryżu”, Moneyball”, „Czas wojny”, „Dziewczyna z tatuażem”, „Spadkobiercy” i „Służące”. Dużym zaskoczeniem okazał się brak nominacji dla takich produkcji jak „Drzewo życia” i „Melancholia”. Być może producenci uznali, że dostały one już zbyt dużo nagród.

Oprócz głównej nagrody za produkcję fabularną filmy nominowane są jeszcze w trzech kategoriach: producent filmu animowanego, filmu dokumentalnego i telewizyjnego bądź miniserialu, w której wyróżnione zostały m.in. „Mildred Place” i „The Kennedys”.

Ewa Gazda

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry