Siatkówka: Liga Mistrzów powraca dziś wieczorem

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SIATKÓWKA, SPORT

Siatkarskie zespoły powracają na parkiety Ligi Mistrzów. Już dzisiaj po raz pierwszy w nowym roku, ZAKSA Kędzierzyn Koźle zmierzy się w LM z hiszpańskim CAI Teruel. W pierwszym spotkaniu obu drużyn to wicemistrzowie Polski wyraźnie pokonali Hiszpanów 3:1. Tamten mecz to przede wszystkim znakomita gra polskiego środkowego, Patryka Czarnowskiego, który był wówczas najlepszym zawodnikiem spotkania zdobywając 19 punktów, z czego aż 10 blokiem. Jednak w Kędzierzynie, środkowy prawdopodobnie jeszcze nie wystąpi, ponieważ ciągle leczy kontuzję.

stock.xchng

Wtorkowy mecz jest przedostatnim w fazie grupowej LM. Kędzierzynianie aby być pewnym awansu do dalszej fazy rozgrywek muszą w dwóch ostatnich spotkaniach zdobyć dwa punkty. Sytuacja wydaje się być korzystna dla ZAKSY, która w ostatniej kolejce LM zmierzy się z teoretycznie najsłabszym zespołem w grupie C, Partizanem Belgrad. Wydaje się, że z tej grupy w fazie play off zagrają właśnie Kędzierzynianie oraz dotychczasowy lider, mistrz Włoch Trentino PlanetWin365. Początek meczu z CAI Teruel dziś o godzinie 18:00.

Z kolei mistrzowie Polski PGE Skra Bełchatów w czwartek zmierzy się w Paryżu z tamtejszym Tours VB. Bełchatowianie są obecnie liderem grupy F i faworytem czwartkowego spotkania. Choć francuski zespół z pewnością łatwo się nie podda. Tym bardziej, że zajmuje w tabeli drugie miejsce tuż za Skrą, tracąc do niej jedynie 2 punkty. Nie zmienia to jednak faktu, że prawdopodobnie to oba zespoły awansują do fazy play offs LM. Jak zaprezentują się mistrzowie Polski w tej konfrontacji przekonamy się już w dziś wieczorem. Początek spotkania o godzinie 20:30.

Jolanta Temporale

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry