Jak kupowaliśmy przez okres świąteczny na Allegro?

AKTUALNOŚCI, BIZNES, POLSKA

Kilka dni temu Allegro opublikowało ciekawe statystyki dotyczące sprzedaży podczas okresu świątecznego. Poniżej przedstawiamy zestawienie danych.

Allegrowicze kupili tyle zabawek co liczba mieszkańców woj. warmińsko- mazurskiego. Najchętniej kupowane zabawki to klocki lego, lalki Barbie, maskotki interaktywne m.in. Zhu Zhu Pets, autka Cars [pojazdy z bajek] oraz zdalnie sterowane samochody, helikoptery i samoloty.

Użytkownicy kupili tyle książek, że starczyłoby na obdarowanie wszystkich mieszkańców Gdańska. Albo jakby położyć jedną na drugą (zakładając, że średnia grubość książki to 3cm) wieża z nich ułożona byłaby prawie 2 razy wyższa niż Mount Everest. Najchętniej kupowane książki: Danuta Wałęsa „Marzenia i tajemnice”, Walter Isaacson „Steve Jobs”, Szymon Hołownia, Marcin Prokop „Bóg, kasa i rock`n`roll”.

Użytkownicy kupili ponad 15 tys. litrów perfum, co starczyłoby na wypełnienie i kąpiel w ogrodowym basenie. W tym sezonie świątecznym Allegrowicze najchętniej kupowali perfumy marek: Avon, Calvin Klein, Chanel, Hugo Boss oraz Armani.

Użytkownicy kupili tyle gier na konsole, że starczyłoby na obdarowanie każdej osoby, która brała udział w tegorocznej zabawie sylwestrowej na Placu Konstytucji w Warszawie. Najchętniej kupowane gry to Uncharted 3, Battlefield 3 oraz FIFA 12.

Allegrowicze kupili tyle płyt CD, że mogliby obdarować wszystkich mieszkańców Gorzowa lub zrobić łańcuch o długości 15 km. Najchętniej kupowane płyty to Kazik na żywo „Bar La Curva/Plamy na Słońcu”, HuczuHucz „ Po Tej Stronie Raju”, „Hospicjum Puck – Kolędy śpiewane przez dzieci” oraz Adele „21”.

Użytkownicy kupili odtwarzacze mp3 i mp4 o łącznej pojemności 810 tys. GB, na której zmieści się prawie 1,2 mln płyt CD. Najchętniej kupowane marki odtwarzaczy mp3 i mp4 to Apple, SanDisk i Pentagram.

Ponadto Użytkownicy kupili:
– 149 tys. kompletów lampek choinkowych
– ponad 67 tys. gier towarzyskich
– 28 tys. laptopów i 17 tys. tabletów .

Allegrowicze najchętniej kupowali laptopy marek Asus, Dell oraz HP Compaq, a tabletów Apple iPad, Samsung i IBM Lenovo
Nabyli również ponad 4 tys. telewizorów LCD. Najpopularniejsze marki to: Samsung, LG i Sony.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry