LM siatkarzy: ZAKSA nie dała szans Hiszpanom

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SIATKÓWKA, SPORT, ŚWIAT

Wtorkowy mecz ZAKSY z CAI Teruel miał być przysłowiowym postawieniem kropki nad „i” w kwestii awansu do fazy play- offs siatkarskiej Ligi Mistrzów. Tak też się stało, a wicemistrzowie Polski nie dali najmniejszych szans ekipie z Teruel wygrywając zdecydowanie mecz 3:0.

stock.xchng


Mistrzowie Hiszpanii tylko w drugiej partii byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę z zawodnikami Krzysztofa Stelmacha. Set 1 i 3 toczył się już pod wyraźne dyktando zawodników z Kędzierzyna. Zresztą potwierdzają to statystyki pomeczowe w których to wicemistrzowie okazali się lepsi od Hiszpanów w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Po stronie ZAKSY najwięcej punktów- 15 zdobył środkowy Jurij Gladyr, natomiast w ekipie hiszpańskiej 14 oczek na swoim koncie zapisał James Weber.
Wtorkowym zwycięstwem Kędzierzynianie zapewnili sobie udział w dalszym etapie rozgrywek, choć przed nimi jeszcze ostatni mecz w fazie grupowej, z zajmującym ostatnie miejsce w tabeli grupy C Partizanen Belgrad.

Wszystko wskazuje zatem, że w fazie pucharowej siatkarskiej LM będziemy mieć dwa zespoły z naszego kraju, wspomnianą wyżej ZAKSĘ i PGE Skrę Bełchatów.

ZAKSA Kędzierzyn Kożle- CAI Teruel
3:0 (25:14, 26:24, 25:15)

Źródło:
www.siatka.org

Jolanta Temporale

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry