WTA w Sydney: Radwańska przegrywa w półfinale

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT, TENIS

Jeszcze przedwczoraj pisałam o ciekawie zapowiadającym się pojedynku Agnieszki Radwańskiej z numerem 1 światowego tenisa Caroline Wozniacki. Minęły niecałe dwa dni a Polka w ćwierćfinale turnieju zdołała pokonać w dobrym stylu Dunkę polskiego pochodzenia, Caroline Wozniacki 3:6, 7:5, 6:2.

Radość po zwycięstwie nie mogła trwać jednak długo. W kolejnym dniu turnieju Krakowianka musiała uznać wyższość reprezentantki Białorusi Wiktorii Azarenki (nr 3), z którą przegrała w półfinale 6:1, 3:6, 2:6.

Mecz ćwierćfinałowy był wyrównanym spotkaniem, w którym to, na przemian raz Radwańska raz Wozniacki przejmowała inicjatywę. Ostatecznie to Polka wyszła z tej potyczki zwycięsko. Nasza tenisistka na wygraną z Dunką czekała ponad 4,5 roku.

Półfinał niestety nie okazał się aż tak szczęśliwy dla Isi. Choć po pierwszym, wygranym secie 6:1 można było mieć nadzieję na kolejny sukces Polki. Niestety w drugiej odsłonie spotkania Białorusinka zdołała się odbudować i choć do stanu po 3 gra była wyrównana, to w dalszej części seta Azarenka narzuciła swój styl gry, co dało jej zwycięstwo do 3.

Zatem o tym kto wygra całe spotkanie miał rozstrzygnąć trzeci, decydujący set. Niestety dla Radwańskiej nie była to udana odsłona i tylko w trzech pierwszych gemach Polka była w stanie nawiązać walkę z Białorusinką. Ostatecznie Azarenka wygrała seta do 2 i całe spotkanie 2:1, a Radwańska musiała się pożegnać z turniejem.
W finale półfinałowa rywalka Polki zmierzy się z Chinką Na Li (nr 4).

Nie zmienia to jednak faktu, że początek sezonu jest dla Agnieszki całkiem udany, co pokazuje, że Polka może liczyć się w rozpoczynającym się w poniedziałek wielkoszlemowym Australian Open.