Złote Globy: „Spadkobiercy” i „Artysta” ozłoceni

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, MEDIA, ROZRYWKA, ŚWIAT, TELEWIZJA, WYDARZENIA KULTURALNE

To chyba największe zaskoczenie Złotych Globów. Statuetka za najlepszy film dramatyczny powędrowała do „Spadkobierców” w reżyserii Alexandra Payne’a. Grający w nim główną rolę George Clooney również zwyciężył w swojej kategorii.

Photo Credit: (c) "HFPA" and "Golden Globe Awards"


Nie oszukujmy się, „Spadkobiercy” nie byli wymieniani wśród faworytów do otrzymania statuetki. Jednak Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej przyznające po raz 69. Złote Globy zdecydowało się właśnie temu filmowi przyznać nagrodę w kategorii film dramatyczny. Geroge Clooney za rolę w nim również zgarnął statuetkę. Co ciekawe podobna sytuacja zaszła w przypadku filmu „Artysta”, który zwyciężył w kategorii film komediowy lub musical, a grający w nim Jean Dujardin dostał statuetkę dla najlepszego aktora. W telewizyjnej rywalizacji zwyciężył serial „Homeland”, który nagrodzony został w kategoriach serial dramatyczny i aktorka – Claire Danes.

Zdecydowani faworyci bukmacherów jak „Dziewczyna z tatuażem”, „Moneyball” czy „Rzeź” musieli się obejść smakiem. Pojedyncze statuetki otrzymały takie obrazy jak: „Żelazna Dama”- aktorka (Meryl Streep), „O północy w Paryżu”- scenariusz, „Mój tydzień z Marylin” – aktorka (Michelle Williams), „Przygody Tin Tina” – animacja. Za reżyserię wyróżniony w tym roku został Martin Scorsese za film „Hugo i jego wynalazek”.

Ewa Gazda

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry