„Artysta” nie zwalnia tempa – nominacje BAFTA

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA, ŚWIAT, WYDARZENIA KULTURALNE

Brytyjska Akademia Filmowa i Telewizyjna (BAFTA) właśnie ogłosiła listę kandydatów do nagród. Najwięcej statuetek może zdobyć film „Artysta”, który otrzymał aż dwanaście nominacji.

fot. The Artist Trailer


Po Złotych Globach przyszedł czas na najważniejsze brytyjskie nagrody. Rekordzistą okazał się tym razem film „Artysta” Michela Hazanaviciusa, który dwa dni temu zgarnął dwie statuetki Złotych Globów. Obraz nominowany jest m.in. w kategoriach: najlepszy film, reżyser, scenariusz oryginalny i aktor pierwszoplanowy. Tuż za nim uplasował się „Szpieg” z jedenastoma nominacjami i „Hugo i jego wynalazek” z dziewięcioma. Co ciekawe to ten ostatni nie otrzymał nominacji do najlepszego filmu, gdzie duże szanse na zwycięstwo mają „Spadkobiercy” i „Drive”. Największym zaskoczeniem jest brak nominacji dla Rooney Mary za najlepszą pierwszoplanową rolę żeńską w filmie „Dziewczyna z tatuażem”.
BAFTA statuetki dla najlepszych przedstawicieli świata filmowego przyznaje od 1948 roku i wydarzenie to nazywane jest brytyjskimi Oscarami. Tegoroczne rozdanie nagród odbędzie się 12 lutego.

Ewa Gazda

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry