Internauci walczą o swoje – protest przeciw ACTA!

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

ACTA to najczęściej powtarzane słowo w ostatnim czasie. Pojawia się na forach, portalach społecznościowych i stronach internetowych. A wszystko z powodu groźby jaka zawisła nad wolnością i swobodą w Internecie.

Internauci rozpoczęli bój. Zdobywająca coraz większy zasięg akcja protestacyjna przeciwko podpisaniu przez Polskę ACTA czyli Anti-Counterfeiting Trade Agrement. W wolnym tłumaczeniu jest to umowa handlowa dotycząca zwalczania obrotu towarami podrabianymi, którą zawierają państwa Unii Europejskiej. Dokument ma na celu przede wszystkim ochronę praw własności intelektualnej szczególnie w sieci, gdzie są one notorycznie łamane.

Dla wszystkich użytkowników Internetu oznacza to, że ich swoboda poruszania się po sieci zostanie mocno ograniczona, a na dodatek kontrolowana, co wywołało burzę protestów. ACTA grozi między innymi zamknięciem wielu forum, portali filmowych i stron www. Już doszło do zlikwidowania wielu domen, które zajmowały się udostępnianiem plików avi jak megaupload czy megavideo. Dla internautów, którzy korzystali z ich usług był to prawdziwy szok.

Zawiązało się wiele grup dyskusyjnych protestujących przeciwko podpisaniu ACTA. Drżą również takie wielkie korporacje jak Google, Youtube czy Wikipedia, bo one w szczególności zostaną objęte działaniami wynikającymi z ACTA. Umowa ta to nie tylko ograniczenie piractwa, ale i reklamy, a także autopromocji. Klipy, trailery i muzyka mogą na zawsze wypaść ze słownika internetowego, nie mówiąc już o zagranicznych serialach, które cieszą się obecnie największą popularnością w sieci.

Podpisanie umowy przez nasz kraj zaplanowane jest na 26 stycznia, ale podobno minister administracji i cyfryzacji Michał Boni postanowił sprawę jeszcze raz przemyśleć i wspólnie z premierem mają ją przedyskutować. Być może internautom uda się dopiąć swego i odwlec katastrofę. W końcu nie raz mogliśmy przekonać się o władzy jaką daje światu Internet.

Ewa Gazda

Powiązane wpisy

  • WON ACTA

    WON Z A.C.T.A JAK JESTEŚCIE TACY MĄDRZY TO SAMI SOPBIE W AMERYCE TAKIE COŚ ZRÓBCIE WON WON I JESZCZE EAZ SPIER***AĆ


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry