Siatkówka: Szósty Puchar PGE Skry

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SIATKÓWKA, SPORT

Nie udało się żadnemu z trzech zespołów z „wielkiej czwórki” Plus Ligi zdetronizować Skry Bełchatów w walce o Puchar Polski. Mistrzowie Polski w finale turnieju nie dali najmniejszych szans ekipie Jastrzębskiego Węgla, pokonując pewnie rywali 3:0. Niestety mecz finałowy nie dostarczył kibicom zbyt wielu emocji. Choć przyznać należy, że zespół z Bełchatowa zaprezentował się w Rzeszowie naprawdę znakomicie.

Z drugiej strony w ekipie Jastrzębskiego pełni swoich możliwości nie mógł zaprezentować atakujący reprezentacji Polski, Zbigniew Bartman. Choć na boisko wybiegł w pierwszej szóstce, to bardzo szybko musiał opuścić parkiet. Było to wynikiem kontuzji. Jak się okazało Bartman ma pękniętą kość strzałkową w lewej nodze. Uraz eliminuje siatkarza z treningów w najbliższych dniach.

Brak emocji w meczu finałowym chyba nieco zrekompensował dzień poprzedni i spotkania półfinałowe. W pierwszym z nich ZAKSA Kędzierzyn- Koźle podejmowała Jastrzębski Węgiel, w drugim gospodarze Resovia Rzeszów mierzyła się z Skrą Bełchatów. Pierwszy półfinał zakończył się dopiero w tie-braku, drugi w czterech setach jednak nie wiele brakowało, aby o tym kto zagra w finale również zadecydował piąty set.

Zatem jak wcześniej wspomniałam drużyna z Bełchatowa po raz szósty mogła cieszyć się ze zdobycia Pucharu Polski. W moim przekonaniu dla samej dyscypliny jest to nieco monotonne. Przyznam szczerze iż myślałam, że któryś z zespołów postawi Skrze twardsze warunki. Jednak nie tym razem. Nie mam jednak wątpliwości ,że zwycięstwo Skry spowoduje, że liga będzie jeszcze ciekawsza, a pozostałe drużyny będą chciały pokrzyżować Bełchatowianom plany co do zdobycia kolejnego z rzędu mistrzostwa Polski.