Apple iBooks 2.0 – wymyślamy na nowo podręczniki

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, KOMPUTERY, MOBILE, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Firma Apple zaprezentowała w ubiegłym tygodniu aplikację iBooks 2 dla iPada, oferującą dostęp do podręczników iBooks, nowego rodzaju podręczników, które są dynamiczne, angażujące i interaktywne. Podręczniki iBooks oferują użytkownikom iPadów wspaniałe, pełnoekranowe treści z interaktywnymi animacjami, diagramami, zdjęciami, plikami wideo i łatwą nawigacją. Podręczniki iBooks można w prosty sposób aktualizować, a ponadto nie obciążają one plecaków i nie trzeba ich zwracać.

Podręczniki wiodących wydawnictw edukacyjnych, takich jak Houghton Mifflin Harcourt, McGraw-Hill czy Pearson, będą dostępne w iBookstore w maksymalnej cenie 14.99 USD. Dzięki nowej, darmowej aplikacji iBooks Author, każdy posiadacz komputera Mac będzie mógł tworzyć wyjątkowe podręczniki iBooks.

„Edukacja tkwi głęboko w naszym DNA, a iPad może być naszym najbardziej ekscytującym urządzeniem dla edukacji. W systemie edukacyjnym funkcjonuje już ponad 1.5 miliona iPadów, w tym ponad 1000 wdrożeń 1-do-1. iPad jest dynamicznie wdrażany przez szkoły na całym świecie,”

powiedział Philip Schiller, starszy wiceprezes ds. światowego marketingu produktów w Apple. „Teraz, dzięki iBooks 2 dla iPada uczniowie mają możliwość uczenia się w bardziej dynamiczny, angażujący i prawdziwie interaktywny sposób i to przy pomocy urządzeń, które uwielbiają.”

Darmowa aplikacja iBooks 2 jest dostępna w App Store. Dzięki wsparciu dla nowych ciekawych funkcji, takich jak piękne pełnoekranowe podręczniki, interaktywne obiekty 3D, diagramy, materiały wideo i zdjęcia, aplikacja iBooks 2 pozwoli uczniom uczyć się przykładowo o systemie słonecznym czy fizyki korzystając z interaktywnych podręczników, dostępnych na wyciągnięcie palca. iBooks 2 oferuje płynną nawigację, proste zaznaczanie fragmentów i robienie notatek, wyszukiwanie, przygotowanie definicji, podsumowań lekcji oraz kart. Dzięki temu uczniowie mogą uczyć się szybciej i bardziej efektywnie niż dotychczas.

Darmowa aplikacja iBooks Author jest dostępna w Mac App Store. Pozwala ona posiadaczom komputerów Mac tworzyć wspaniałe podręczniki, książki kucharskie, historyczne, albumy, etc. oraz publikować je w iBookstore. Autorzy i wydawcy mogą rozpocząć pracę, wybierając jeden z zaprojektowanych przez Apple szablonów. iBooks Author umożliwia dodawanie własnych tekstów i multimediów przy pomocy prostego przeciągania i upuszczania elementów. Dzięki widgetom Multi-Touch można dodawać interaktywne fotogalerie, filmy, prezentacje Keynote i obiekty 3D.

Żródło: Apple

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry