Gwiazdy Hollywood porozmawiają o AIDS

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, ROZRYWKA, ŚWIAT

„The Normal Heart” to kolejna brodwayowska sztuka, która doczeka się ekranizacji. W filmowej wersji wystąpią Julia Roberts, Mark Ruffalo, Alec Baldwin i Matt Bomer. Za produkcję odpowiadać będzie sam Brad Pitt.

Fabuła autobiograficznej sztuki Larry’ego Kramera dotyczy początków walki z AIDS w Stanach Zjednoczonych. Grany przez Ruffalo Ned Weeks jest homoseksualnym dziennikarzem z Nowego Jorku, który jako pierwszy zaczyna interesować się tematem AIDS w swoim otoczeniu. Julia Roberts wcieli się w postać dr Emmy Brookner badającej tę chorobę i mówiącej głośno o konsekwencjach zakażeniem wirusem HIV.

Baldwin zagra brata Weeksa, prawnika, który przeżywa ciężkie chwile w życiu, zaś Bomer wcieli się w dziennikarza działu mody i chłopaka Weeksa. Jedynym aktorem, który pojawił się na deskach teatru i wystąpi również w filmowej adaptacji sztuki będzie Jim Parsons w roli działacza na rzecz homoseksualizmu. Za kamerą stanie reżyser „Jedz, módl się, kochaj” Ryan Murphy. Film na ekrany trafi w przyszłym roku. Sztuka wystawiana była m.in. w Los Angeles i Londynie i zebrała rewelacyjne recenzje a także wiele nagród.

Ewa Gazda

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry