EURO 2012: Problemów ze stadionami ciąg dalszy

AKTUALNOŚCI, EURO 2012, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Wszyscy kibice w Polsce pamiętają zamieszanie jakie stworzyło przekładanie meczów otwarcia polskich aren na EURO 2012. Mecz otwarcia stadionu w Gdańsku odbył się ostatecznie w Warszawie. Legendą obrosły już problemy z murawą w Poznaniu. Tym razem sprawa dotyczy kolejnych dwóch stadionów. Pierwszy problem dotyczy oczka w głowie władz PZPN, a także Warszawy czyli Stadionu Narodowego. Wg. planu pod koniec lutego ma się na nim odbyć mecz Polska- Portugalia.

stock.xchng


Okazuje się, że przez sytuację z dachem, którego nie można otwierać przy minusowych temperaturach, a także poprzez problemy z terminowym oddaniem obiektu, mecz ten może się odbyć na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Na dzień dzisiejszy nie jest zagrożony mecz o Superpuchar, ale jak pokazuje życie nic nie jest przesądzone.
Okazuje się, że tak krystalicznie nie prezentuje się stadion we Wrocławiu. Okazuje się, że być może Śląsk Wrocław, który na wiosnę miał rozgrywać mecze na tym obiekcie.

Co jest tego powodem? Przez nieodpowiednią liczbę płotów i ogrodzeń na mecze rozgrywane na Stadionie Miejskim nie mogą pojawić się zorganizowane grupy kibiców gości. Oznacza to, że kibice rywali nie będą mogli przyjechać ze swoją drużyną do stolicy Dolnego Śląska. Może się zdarzyć tak, że Śląsk będzie musiał wrócić na „swój” obiekt przy ulicy Oporowskiej ponieważ licencja na grę na nowym stadionie była tylko warunkowa. Stadion wizytował delegat Wydziału Bezpieczeństwa, który w raporcie wytknął niedociągnięcia, ale także zadania, które trzeba wykonać, aby stadion spełnił wymogi bezpieczeństwa T-Mobile Ekstraklasy.

Zamieszanie ze stadionami zaczyna być żenujące. Teraz już każda arena EURO 2012 boryka się z własnymi problemami. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że do czerwca wszystkie te niedociągnięcia zostaną wyeliminowane i nie będziemy musieli się wstydzić przed całą Europą.

Michał Buczek

Źródło: sport.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry