Najwięksi przegrani w pogoni za Oskarami

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, MEDIA, ROZRYWKA, ŚWIAT, WYDARZENIA KULTURALNE

Od wtorku wszyscy żyją listą największych szczęśliwców filmowego świata. Nominacja do Oscara to zaszczyt sam w sobie, ale jak się okazuje nie wszyscy, którzy na to zasługują mogą go zaznać. O przegranych tegorocznych nominacji jest równie głośno jak o nominowanych.

Photo credit: Greg Harbaugh / ©A.M.P.A.S

Najwięcej kontrowersji wzbudza pominięcie Leonardo DiCaprio za „J.Edgar”, Michaela Fassbendera za rolę w filmie „Wsyd” i Ryana Goslinga w kategorii aktor pierwszoplanowy. Ten ostatni jest ogromnym zaskoczeniem zwłaszcza, że zagrał on w aż dwóch filmach, które zgarnęły wiele filmowych nagród. Akademia pozostała jednak konsekwentna i nie nominowała w kategorii najlepszy film „Drive” i „Id marcowych”, które do tej pory wymieniane były wśród faworytów.

W reżyserii największym zaskoczeniem jest brak nominacji dla Stevena Spielberga i Tate’a Taylora, których filmy są nominowane do Oscara za najlepszy film. Przegraną została również Tilda Swinton, która stworzyła świetną rolę we „Wszystko o Kevinie”, ale i tym razem Akademia była bezlitosna.

Być może jest to zapowiedź do dalszych zaskakujących decyzji Akademii Filmowej i dzięki temu na galę rozdania Oscarów oczekiwać będziemy z jeszcze większą niecierpliwością.

Ewa Gazda

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry